دادستان مركز گیلان تأكید كرد؛

برخورد قاطع با ترک فعل متولیان اصلی تالاب انزلی

برخورد قاطع با ترک فعل متولیان اصلی تالاب انزلی

به گزارش گل ارکیده دادستان مرکز گیلان با تاکید بر برخورد قاطع با ترک فعل متولیان اصلی تالاب انزلی، اظهار داشت: متاسفانه از حداقل امکانات در تالاب برای برخورد با حوادث محروم هستیم.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، مهدی فلاح میری ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به این که پس از وصول خبر در خصوص وقوع آتش سوزی در نیزارهای تالاب انزلی دادستان، رییس دادگستری انزلی و مدیریت بحران استان در صحنه حاضر شدند، اضافه کرد: طی دو روز گذشته برای مهار و کنترل آتش سوزی اقدامات خوبی انجام شده است.
وی به شناسایی چند نفر در حوزه آتش سوزی تالاب اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون یک نفر بازداشت و چهار نفر دیگر نیز تحت قرار هستند و تحقیقات درحال تکمیل است.
دادستان مرکز گیلان در ادامه با اعلان اینکه تا کنون برمبنای مستندات و تحقیقات انجام شده عمدی بودن آتش سوزی همانند سنوات گذشته محرز شده است، افزود: عده ای برای توسعه تصرفات غیر قانونی خود مبادرت به آتش زدن تالاب می کنند.
وی بر برخورد قاطع دستگاه قضا با این افراد تاکید و اشاره کرد: بازدید میدانی با حضور ریاست کل دادگستری گیلان از منطقه انجام شده و دراین زمینه آنچه که برمبنای سوابق موجود در دادگستری مشخص شده این بوده که هرساله در این فصل با وقوع آتش سوزی هایی در تالاب مواجه هستیم.
فلاح میری افزود: متولیان امر که نماینده دولت در حفاظت و مراقبت از تالاب هستند و اسناد آن به نام وزارت نیرو و سازمان منطقه ای صادر شده و در استان نیز باید متولی امر باشند و امکانات لازم را برای این شرایط باتوجه به کاهش بارندگی و افزایش دما پیش بینی کنند متأسفانه اقدامات لازم را انجام نداده اند.
وی با اعلان اینکه از حداقل امکانات برای برخورد با حوادث در تالاب انزلی محروم هستیم، افزود: بطور قطع ترک فعل و کوتاهی در انجام وظیفه انجام شده و دستگاه قضائی استان برای متولیانی که کوتاهی کاری کرده اند تشکیل پرونده داده و برخورد قاطع انجام خواهد داد.
دادستان مرکز گیلان با قدردانی از فعالان محیط زیستی که بصورت خودجوش برای مهار و خاموش کردن آتش وارد عمل شدند، اظهار داشت: یکی از موارد قابل توجه در این بخش پیش بینی نکردن حداقل امکانات برای برخورد با چنین حوادثی در تالاب از طرف متولیان امر است.


منبع:

1400/06/10
23:55:03
5.0 / 5
269
تگهای خبر: دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است