طوفان در لوئیزیانا و اختلال در روند درمان بیماران کرونائی

طوفان در لوئیزیانا و اختلال در روند درمان بیماران کرونائی

گل ارکیده: وقوع توفند ˮآیداˮ در ایالت لوئیزیانای آمریکا و خسارات ناشی از آن، موجب فشار مضاعف بر بیمارستان هایی شده که این روزها مملو از بیماران کرونائی هستند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، توفند آیدا در حالی ایالت لوئیزیانا را درنوردیده که بیمارستان ها و بخش های مراقبت ویژه در این ایالت مملو از بیماران کرونایی ناشی از موج چهارم شیوع کووید۱۹ هستند و این ایالت از روز یکشنبه (دو روز قبل) با چالش طوفان آیدا و نتایج مختل کننده آن روبرو شده است.
آلی نیل، سخنگوی وزارت بهداشت ایالت لوئیزیانای جنوبی در ایمیلی اظهار داشت: در این شرایط در صورتیکه از نظر پزشکی مشکلی وجود نداشته باشد، بیمارستان ها تعداد کمی از بیماران خویش را مرخص می کنند.
بنابر گزارش ها، طوفان در شرایطی به این ایالت رسیده که بیمارستان های آن به خاطر چهارمین موج بیماری همه گیر کووید۱۹ ناشی از سویه بسیار مسری دلتا و هم سرعت پایین واکسیناسون، مملو از بیماران کرونایی بوده اند.
جان بل ادواردز، فرماندار این ایالت روز یکشنبه اظهار داشت: بیشتر از ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های لوئیزیانا بستری هستند.
وی اضافه کرد: بیمارستان های ما در مناطق پرخطر به لحاظ شرایط ایمنی قرار دارند.
در عین حال گزارش ها حاکیست که حوادث در رابطه با طوفان می تواند مصدومیت هایی را هم به دنبال داشته باشد که میزان مراجعات به بیمارستان ها را زیاد می کند.
همچنین مبحث تخلیه ساختمان ها و مراکز نگهداری از بیماران و سالمندان در شرایط وقوع طوفان از نکات مهم ایمنی است اما در چنین شرایطی، تخلیه بیمارستان های بزرگ معمولاً امکانپذیر نیست چونکه مکان مناسب دیگری برای انتقال بیماران وجود ندارد.
در عین حال به علت قطعی گسترده برق به دنبال وقوع توفند، تمرکز اصلی مسؤلان بیمارستانی باید روی تأمین ژنراتورهای آب و برق به منظور تداوم عرضه خدمات ضروری به بیماران باشد.
به گزارش فاکس نیوز، قطعی گسترده برق به دنبال وقوع طوفان سهمگین آیدا در این ایالت سبب قطع برقِ دستگاههای تنفس مصنوعی متصل به بیماران کرونایی شده و در مواردی هم خطوط تلفن بیمارستانی را مختل کرده است.
منبع:

1400/06/09
21:31:46
5.0 / 5
301
تگهای خبر: آب , ایمن , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است