كاپیتان نوری آل آقا خبر داد؛

مهار آتش سوزی در ارتفاعات پیرانشهر با بالگردهای وزارت دفاع

مهار آتش سوزی در ارتفاعات پیرانشهر با بالگردهای وزارت دفاع

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از مهار آتش در ارتفاعات تمرچین پیرانشهر آگاهی داد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع با اعلان اینکه در هفته های گذشته آتش سوزی های مختلفی را به سبب خشکی و تغییر آب و هوا در مناطق مختلف کشور داشتیم اظهار داشت: حضور بموقع بالگردهای این مرکز کمک شایانی به تسریع و اطفا کامل مناطق داشته است.
وی با اعلان اینکه بخش بزرگی از مراتع ملی ارتفاعات تمرچین پیرانشهر گرفتار حریق شده بود، از اطفای کامل آن با همکاری نیروهای امدادی حاضر در محل و بالگرد اطفای حریق آگاهی داد.
کاپیتان محمد مهدی نوری آل آقا اظهار داشت: بنا به دلیلهای نامعلومی قسمتی از ارتفاعات محور تمرچین پیرانشهر گرفتار حریق شد.
وی افزود: کنترل این آتش سوزی به سبب پوشش گیاهی انبوه و همین طور وزش باد شدید بسیار دشوار بود و هر لحظه آتش درحال گسترش بود اما با حضور بموقع بالگرد مجهز به بسکت اطفا حریق این مرکز، اقدامات بموقع و مؤثر در جهت اطفا آتش سوزی انجام گرفت.
وی اضافه کرد: به سبب وجود مین های عمل نکرده دوران جنگ تحمیلی در این مناطق و صدای چندین انفجار و صعب العبور بودن منطقه، مهار آتش سوزی بصورت زمینی توسط نیروهای امدادی با پیشروی زیادی میسر نبود در نتیجه با اعزام بالگرد اطفاء حریق از پایگاه ارومیه و جلوگیری از سرایت آتش به زمینهای کشاورزی، عملیات اطفای حریق به طور کامل انجام و کنترل و مهار گردید که علت و وسعت آتش سوزی بعد از بررسی های کارشناسی اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع در آخر ضمن تشکر از تیم اعزامی و کلیه عوامل دخیل در کنترل آتش سوزی تمرچین، گفت: خوشبختانه با تلاش بی وقفه همکاران در کمترین زمان ممکن آتش مهار و به طور کلی خاموش شد.
گفتنی است، منطقه مرزی تمرچین پیرانشهر به سبب برخورداری از پوشش گیاهی خشک و همین طور صعب العبور بودن در صورت عدم مبادرت به موقع می توانست خسارات سنگینی را به منابع طبیعی به همراه داشته باشد.

1400/06/02
22:30:19
5.0 / 5
219
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است