آتش سوزی جنگل ها كابینه دولت یونان را تغییر داد؛

عزل وزیر محیط زیست یونان با شدت گرفتن دامنه آتش سوزی جنگلها

عزل وزیر محیط زیست یونان با شدت گرفتن دامنه آتش سوزی جنگلها

گل ارکیده: در پی افزایش دامنه آتش سوزی ها در جنگل های یونان و عدم توانایی دولت این کشور در مقابله با این پدیده، وزیر محیط زیست یونان عزل شد.به گزارش گل ارکیده به نقل از رویترز، در پی افزایش دامنه آتش سوزی ها در جنگل های یونان و عدم توانایی دولت این کشور در مقابله با این پدیده، «کایریاکاس میتسوتاکیس» نخست وزیر یونان امروز با صدور حکمی، وزیر محیط زیست و انرژی این کشور را عزل کرد.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر یونان که پیش تر، طی هفته جاری بابت عدم توانایی دولت خود برای مهار آتش سوزی جنگل های یونان از مردم این کشور عذرخواهی کرده بود، از تهیه طرح جامع ۵۰۰ میلیون یورویی برای تسریع در روند آتش سوزی ها آگاهی داده است.
بر اساس گزارش های دریافتی، آتش سوزی جنگلها در یونان علاوه بر نابود کردن خیلی از منازل مسکونی، مغازه ها و مشاغل مستقر در مناطق متأثر از آتش سوزی، منجر به نابودی دستکم ۶۵ هزار هکتار از اراضی مربوط به افت جنگلی این کشور شده است.
دامنه آتش سوزی ها که از اوایل ماه آگوست شروع شده، در نهایت روز پنجشنبه به وزش باد شدید به جزیره «اِویا»، دومین جزیره بزرگ یونان رسید.
گفته می شود با انتصاب وزیر جدید محیط زیست، «کریستوس تریاتوپولوس» معاون وزیر جدید، مسئولیت خاموش کردن آتش سوزی جنگل های یونان را بر عهده گرفته است.


منبع:

1400/05/24
13:45:29
5.0 / 5
317
تگهای خبر: جزیره , جنگل , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است