وزش باد نسبتا شدید در استان تهران

وزش باد نسبتا شدید در استان تهران

گل ارکیده: افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید در استان تهران و افزایش غلظت آلاینده «ازن» و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت پایتخت طی امروز (۲۰ مرداد) پیشبینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات همراه با افزایش ابر و در بخش های جنوبی گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیشبینی می شود.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۲۰ مرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است.

این شرایط جوی طی روز ادامه خواهد داشت و تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند، همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پیشبینی می شود. افزایش تدریجی تندی باد و رشد ناپایداری جوی تا اواخر وقت سبب کاهش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۱ مرداد ماه) سبب افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. عدم وزش باد مؤثر طی روز سبب تجمع آلاینده ها می شود، علاوه براین افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا شامگاه فردا (۲۱ مرداد ماه) همراه با افزایش ترافیک پیشبینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد، هرچند در ساعات پایانی بر تندی باد افزوده خواهد شد و تاحدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/05/20
23:44:55
5.0 / 5
317
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است