آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل

آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل

برمبنای بررسی روی 90 مطالعه در آمریکا که به تاثیر فشارهای زیست محیطی می پردازند، آفت کش هایی که به کشاورزان فروخته می شوند، دو برابر بیش از آنچه قبل تر تصور می شد، زنبورهای عسل را می کشند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، عواملی که خیلی از آنها پیامد کارهای بشر هستند همچون استفاده از زمین و تغییرات اقلیمی در کنار کشاورزی متمرکز یا کشاورزی صنعتی و روش های کنترل آفت، نقشی مهم در این مسئله بازی می کنند.
یافته ها حاکی از آنست که آفت کش ها خصوصاً فشار فیزیولوژیک و تغذیه ای که به زنبورهای عسل وارد می کنند، و «کوکتل» مواد شیمیایی کشاورزی که زنبورهای عسل در محیط های کشت صنعتی با آن مواجه می شوند، جمعیت این حشرات را در معرض خطر قرار می دهد. بنا بر این پژوهشگران معتقدند فرمول های تجاری باید مجوز خاص خودشان را بگیرند.
دکتر هری سیویتر از دانشگاه تگزاس در این رابطه تاکید می کند: برهم کنش این مواد شیمیایی را واقعا باید در نظر بگیریم. ما روی آفت کش ها، وقتی مجوز استفاده می گیرند دیگر نظارتی نداریم و بدین سبب پیشنهاد می نماییم نظارت های بعد از مجوز صورت بگیرد.
بنابر گزارش ایندیپندنت، دکتر سیویتر که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته است، متذکر شد: از ۳۵۶ اثر متقابلی که تیم کارشناسی وی بررسی کردند، احتمال مرگ جمعیت زنبورهای عسلی که در معرض مواد شیمیایی کشاورزی قرار گرفتند، بیش از سایر گونه هاست.1400/05/19
14:08:33
5.0 / 5
326
تگهای خبر: اقلیم , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است