هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

هوای اراک و شازند در وضعیت ناسالم قرار گرفت

گل ارکیده: کیفیت هوای شهرهای اراک و شازند بر طبق اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور در وضعیت ناسالم قرار گرفت.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، کیفیت هوای این شهر را در ساعت ۹ روز شنبه ۹ مردادماه با شاخص لحظه ای ۱۷۶ نشان میدهد که به مدلول شرایط ناسالم برای تمام گروه ها است، کیفیت هوای شازند نیز با شاخص لحظه ای ۱۸۷ در همین شرایط قرار دارد.
گفتنی است طبق اعلام اداره امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز (شنبه) به عدد ۱۶۷ رسیده که بیان کننده کیفیت هوای ناسالم برای تمام گروه ها است و منشأ آلایندگی در این ۲ شهر صنعتی استان، گرد و غبار منطقه ای و آلاینده مسئول ذرات معلق ۲ و نیم میکرون است.
بر اساس آمارهای موجود مردم اراک از شروع سال جاری تا حالا ۵۲ روز با وضعیت هوای ناسالم مواجه بوده اند. این در حالیست که در سال قبل ۵۲ روز باکیفیت هوای ناسالم در اراک به ثبت رسید.
بنابر سفارش کارشناسان در مورد شرایط ناسالم، ضرورت دارد مردم خصوصاً گروه های حساس سنی در خانه بمانند و از حضور و تردد در فضای باز بپرهیزند چون ذرات گرد و غبار کوچک هستند و می توانند با ورود به دستگاه تنفسی موجب لطمه تنفسی شوند.


منبع:

1400/05/09
21:31:58
5.0 / ۵
427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است