تالاب ها حال خوشی ندارند

تالاب ها حال خوشی ندارند

مدیر کل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها در سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که تالاب های ما حال خوشی ندارند اظهار داشت: مسئله حق آبه تالاب ها با اهمیت ترین و اصلی ترین موضوعی است که در سازمان درحال پیگیری هستیم.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آرزو اشرفی با تاکید بر مسئله حق آبه تالاب ها، اظهار داشت: در وضعیت خشکسالی که امسال نیز در این شرایط هستیم، مشکل تشدید شد و تالاب های ما حال خوشی ندارند. علتش مسائلی است که در پی سالیان گذشته بوده است.

وی با اعلان اینکه نمی توان گفت تالاب ها از بین رفته اند، اشاره کرد: تالاب ها اکوسیستم های پویایی هستند و بمحض ورود آب، باردیگر خودشان را احیا می کنند و زندگی به آنها برمی گردد.

مدیرکل دفتر تالاب های محیط زیست در ادامه سخنان خود در یک برنامه رادیویی با اعلان اینکه ما وظیفه قانونی خودرا در ارتباط با تالاب ها انجام داده ایم، عنوان کرد: موضوع تعیین نیاز آبی تالاب ها را در حد امکان پیگیری کردیم تا قانون مند شود و خوشبختانه این اتفاق از سال ۱۳۹۶ افتاده است.

اشرفی در خاتمه متذکر شد: برای نجات تالاب ها باید تمامی اقدامات لازم در کنار هم دیده شود، نمی توان پیگیر حق آبه باشیم و از سویی توسعه ناپایدار یا کشاورزی لجام گسیخته را بخواهیم داشته باشیم این ها جمع تضاد است و امکان پذیر نیست.1400/04/25
23:55:37
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است