وقوع حریق در 88 هكتار از مناطق چهارگانه تهران از شروع سال جاری

وقوع حریق در 88 هكتار از مناطق چهارگانه تهران از شروع سال جاری

به گزارش گل ارکیده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلان اینکه از شروع سال جاری تا حالا در مجموع 25 مورد اطفای حریق در مناطق چهارگانه تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران انجام شده است، اظهار نمود: تا 5 تیر ماه 24 مورد حریق اطفا شد و 88 هکتار از مراتع طبیعی و اراضی ملی این استان گرفتار آتش سوزی شدند.فرهاد زندی در گفت و گو با ایسنا افزود: از ۵ تیر ماه تا حالا نیز یک مورد حریق رخ داده که هنوز وسعت این آتش سوزی برآورد نشده است.

وی افزود: باتوجه به تهیه تجهیزات اطفای حریق، شناسایی کانون های حریق، آموزش های تیم واکنش سریع و انعقاد تفاهمنامه با دهیاری ها و واحدهای منابع طبیعی، وسعت و موارد آتش سوزی در مناطق چهارگانه استان تهران نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش شایان توجهی داشته است.

به گفته زندی، بیشترین موارد آتش سوزی در نزدیکی تفرجگاه ها و محل حضور انسان ها در پارک های ملی سرخه حصار و خجیر رخ داده و بیشتر آتش سوزی ها ناشی از عوامل انسانی بوده است.

وی در ادامه اظهار نمود: هیچ یک از موارد آتش سوزی در عرصه های طبیعی استان تهران ناشی از عوامل طبیعی یا انعکاس نور ناشی از ظروف پلاستیکی و فلزی رها شده در طبیعت نبوده است بلکه بر طبق بررسی های صورت گرفته وقوع این آتش سوزی ها ناشی از روشن و رها کردن آتش در طبیعت توسط انسان بمنظور پخت غذا و... و گسترش آتش سوزی بوده اما تا حالا هیچ کسی دراین زمینه دستگیر نشده است.

وی اشاره کرد: تیم های واکنش سریع بصورت مداوم و شیفتی مناطق چهارگانه استان تهران را خصوصاً در روزهای تعطیل و آخر هفته پایش می کنند تا در صورت مشاهده آتش سوزی مبادرت به اطفا کنند و در صورت مشاهده برگزاری آتش توسط گردشگران به آنان هشدار دهند.

زندی در آخر نیز اظهار داشت: راه های دسترسی با خودرو و پیاده را به کانون های بحرانی مسدود کرده ایم تا با جلوگیری از ورود افراد به این مناطق، احتمال وقوع آتش سوزی نیز کاهش پیدا کند.

منبع:

1400/04/25
21:17:30
5.0 / 5
294
تگهای خبر: تجهیزات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است