دادستانی با ترك فعل مدیران در مسئله آلودگی هوای اراك برخورد كند

دادستانی با ترك فعل مدیران در مسئله آلودگی هوای اراك برخورد كند

به گزارش گل ارکیده یک فعال محیط زیست عنوان کرد: از دادستان اراک می خواهیم که با ترک فعل مدیران در مسئله آلودگی هوای اراک برخورد کند تا عبرتی برای مدیران دولت آینده باشد.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، سیاوش آقاخانی ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک با اعلان اینکه انتظار داشتیم که مشاور درباب ضایعاتی ها و آلودگی های آنها و کانون های ریزگرد محلی نیز گزارشی داشته باشد، اظهار نمود: درباب تالاب میقان، کانون فرسایش باد و شرکت املاح معدنی ایران، صنایع دیگر به غیر از ایرالکو هیچ برنامه ای در سیاهه انتشارشان دیده نشد فقط درباب آلاینده های عمومی صحبت شد، درباب بنزن هیچ بحثی صورت نگرفته است، باید درباب کالبد شهر اراک، نقش مردم در این طرح، آلاینده های خانگی و … صحبت می شد و مسلماً این نقصها به بازبینی فنی و دقیق نمی انجامد.
وی افزود: شهرداری اراک و شازند از صنایع عوارض آلودگی دریافت می کنند ولی این سوال مطرح است که این عوارض کجا رفت؟ شهرداری می گوید دولت اتوبوس نخریده پس این عوارض در کجا هزینه شده است؟
این فعال محیط زیست اظهار داشت: از سال ۷۷ موضوع آلودگی هوا، از استانداران مختلف مورد پیگیری قرار|گرفت و خواهان رسیدگی به مسئله آلودگی هوای اراک و تدوین یک برنامه اجرائی همراه با افق بودیم.
آقاخانی افزود: از زمان تدوین طرح با حضور هر استاندار بارها نقدهای مختلف اعلام شده است ولی این طرح با وجود گذشت ۲ دهه، در گرداب عدم تامین اعتبارها باقی مانده است و دستگاه های اجرائی هزار بهانه آوردند که کار را انجام ندهند و کار در این ۲۰ سال عقب افتاده است.
وی اشاره کرد: فعالان محیط زیست ۲۰ سال به دنبال بازبینی طرح بودند، از دادستان اراک می خواهیم که با ترک فعل مدیران در مسئله آلودگی هوا اراک برخورد کند تا عبرتی برای مدیران دولت آینده باشد.
آقاخانی با اشاره به حضور مشاوران غیربومی که شناخت کافی نسبت به اراک ندارند، اظهار داشت: مطالب ارائه شده توسط مشاور درباب بازبینی طرح و سیاهه انتشار، کافی و مناسب برای تدوین یک برنامه و طرح جدید نیست و در حقیقت اطلاعات عمومی و حدودی بیان می شود در صورتیکه اگر هزینه می شود باید اطلاعات دقیق برای تدوین یک طرح کاربردی با قابلیت اجرائی و فنی ارائه شود.


منبع:

1400/04/23
11:24:16
5.0 / ۵
535
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است