وزش باد شدید در استان تهران

وزش باد شدید در استان تهران

وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق استان تهران و تداوم کیفیت هوای ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت طی امروز (19 تیرماه) پیش بینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۱۹ تیر) در بعضی نقاط استان تهران خصوصاً مناطق جنوبی و غرب استان گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش موقتی گردوخاک و در ارتفاعات افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده باران مورد انتظار است همین طور کاهش نسبی دما طی امروز (۱۹ تیر) و از فردا (۲۰ تیر) افزایش تدریجی دما پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۱۹ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. با این وجود احتمال وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات بعدازظهر موجب گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا خواهد شد علاوه بر این با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش می یابد و می تواند موجب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در ساعات بعدازظهر شود. به تدریج با کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۲۰ تیر ماه) همزمان با شروع تردد خودرو ها موجب تجمع ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد، همین طور با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (۲۰ تیر ماه) شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را تاحدودی فراهم خواهدنمود و بهبود نسبی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۹ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۱ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.
1400/04/19
19:04:12
5.0 / 5
393
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است