هوای تهران در محدوده قابل قبول

هوای تهران در محدوده قابل قبول

به گزارش گل ارکیده بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز(۳۰ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در صبحگاه روز پنجشنبه (۳۰ اردیبهشت ) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول گرفت که ناشی از ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته بود. به تدریج با کاهش ناپایداری جوی در طول روز از تندی باد کاسته خواهد شد و در بعضی مناطق تولید آلاینده ازن و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با افزایش حجم ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

این وضعیت جوی تا بامداد روز جمعه (۳۱ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت، بااین حال کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل سبب برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد. رشد ناپایداری جوی طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، هرچند در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن وجود خواهد داشت که می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه و وزش باد مؤثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۲ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1400/02/31
12:38:31
5.0 / ۵
560
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است