كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت

كاهش كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت

گل ارکیده: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت طی امروز (29 اردیبهشت ماه) پیش بینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که بامداد امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت جو نسبتا آرام طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

به تدریج طی روز بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهدنمود همین طور با وزش باد نسبتا شدید احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت نیز سبب کاهش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا بامداد فردا (۳۰ اردیبهشت ماه) برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود. وزش باد مؤثر طی روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند احتمال افزایش غلظت آلاینده «ازن» و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

شایان ذکر است با کاهش تندی باد تا شامگاه فردا (۳۰ اردیبهشت ماه) همراه با افزایش تردد خودرو ها پیش بینی می شود که کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/02/29
23:31:24
5.0 / 5
362
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است