ساخت وسایل كاربردی از مواد دوریختنی در كمپین همسایه هم

ساخت وسایل كاربردی از مواد دوریختنی در كمپین همسایه هم

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری از مشارکت آپارتمان نشین های تهرانی در کمپین ˮهمسایه همˮ در زمینه مدیریت پسماند آگاهی داد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کمپین "همسایه هم" با هدف ایجاد رفتار پایدار و جلب مشارکت شهروندان در محلات مختلف شهر تهران در حال برگزاری است، اشاره کرد: حفظ محیط زیست کلان شهر تهران و مدیریت پسماند یکی از معضلات مهم ملی و شهری است که تنها با مشارکت فعال شهروندان قابل بهره برداری است. از همین رو یکی از محورهای سه گانه کمپین "همسایه هم" حوزه محیط زیست و مدیریت پسماند در نظر گرفته شده است. وی با اعلان اینکه برنامه های متنوعی در حوزه مدیریت پسماند در آپارتمان های شهر در حال برگزاری است، افزود: کمپین "همسایه هم" در منطقه ۱۵ بصورت جانمایی محل مخازن تفکیک زباله و آماده سازی محیطی در مجتمع مسکونی مبعث با همکاری ساکنان در حال اجراست. بدین صورت که مخازن تفکیک زباله برای مجتمع تهیه شده اند و ساکنان نیز در استقرار مخازن همکاری کرده اند. همین طور کودکان ساکن در این مجتمع نیز تئاتری با محوریت موضوعی بازیافت و تفکیک زباله از مبدا تهیه کرده اند. بگفته دانشور مشارکت کودکان ساکن مجتمع های مسکونی در زمینه راه اندازی نمایشگاه نقاشی با محوریت تفکیک زباله و بازیافت، مشارکت ساکنان مجتمع در برنامه ریزی و جشن افتتاحیه تفکیک زباله تحت عنوان «رویداد پاکزی مبعث»، انجام تبلیغات مجازی و محیطی نظیر نصب بنر و غیره برای رویداد پاکزی (جشن افتتاحیه تفکیک زباله)، همکاری بانوان و جوانان مجتمع در تهیه محتوای بروشور آموزشی تفکیک زباله، همکاری دختران نوجوان در بسته بندی بسته های پذیرایی ماه رمضان، همکاری آقایان در آماده سازی مکان جشن افتتاحیه به جهت چینش صندلی و توزیع ماسک و غیره نیز از دیگر برنامه های اجرائی در منطقه ۱۵ بوده است. مشارکت ساکنان آپارتمان های منطقه ۱۶ در کمپین «همسایه هم»
مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران همین طور به برنامه های اجرائی کمپین "همسایه هم" منطقه ۱۶ در حوزه پسماند اشاره و عنوان کرد: طراحی گذر زیبا در محوطه ورودی مجتمع های مسکونی، طراحی و رنگ آمیزی دیوارهای محوطه مجتمع منتخب و مشارکت ساکنان در رنگ آمیزی دیوارها، رنگ آمیزی نرده های ورودی محوطه مجتمع و مشارکت ساکنان در رنگ آمیزی این نرده ها از برنامه هایی است که در این منطقه دنبال می شود. وی افزود: همین طور نصب باکس های گلدان دیواری و گلدان های تولید شده توسط ساکنان از مواد دورریختنی، مشارکت ساکنان در ساخت گلدان ها از مواد بازیافتی و دورریختنی، مشارکت ساکنان در ساخت تهیه و رنگ آمیزی باکس های گلدان با بهره گیری از مواد بازیافتی جهت جانمایی روی سطح گذر و طراحی بازی های سنتی کودکان در سطح ورودی محوطه از دیگر برنامه های است که در منطقه ۱۶ شهر تهران انجام می شود. آموزش تهیه کود گیاهی به ساکنان آپارتمان های منطقه ۱۹
دانشور همین طور از اجرای ویژه برنامه های محیط زیستی منطقه ۱۹ در قالب کمپین "همسایه هم" آگاهی داد و اظهار داشت: باغچه محلی در شهرک های آپارتمانی، آماده سازی خاک و بسترسازی جهت کشت نهال، کشت نهال های متنوع در فضاهای بسترسازی شده با مشارکت ساکنان در قالب این کمپین اجرا و مورد استقبال ساکنان قرار گرفته است. بگفته مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران آموزش تهیه کود گیاهی از پسماندهای میوه و سبزی و چای توسط کارشناس، اجرای تمرینی و عملی تهیه کود گیاهی بعد از اتمام آموزش توسط ساکنان و اهدا هدایایی به کودکان جهت تشویق آنها در کارهای محیط زیستی نیز از دیگر اقدامات این منطقه است. گفتنی است کمپین "همسایه هم" ارتقا فرهنگ آپارتمان نشینی در سه حوزه ی قوانین و حریم خصوصی، همسایگی و مشارکت و محیط زیست با تاکید بر مدیریت و کاهش پسماند توسط اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از اول دی ماه ۱۳۹۹ شروع به کار کرده و تا شهریور ۱۴۰۰ در پایتخت ادامه دارد.

1400/02/14
21:00:49
5.0 / ۵
527
تگهای خبر: باغ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است