رییس سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی

تدوین برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست روز ملی خلیج فارس را با تاکید بر اقدامات محیط زیستی برای حفظ اکوسیستم این دریای باارزش گرامی داشت.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، روز ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس است. به همین مناسبت عیسی کلانتری در پیام خود با تاکید بر اهمیت دریای فارس از لحاظ محیط زیستی، این روز را گرامی داشت.

متن پیام به شرح زیر است: «روز دهم اردیبهشت هر سال به نام پهنه دریایی خلیج فارس زمین نام گذاری شده است؛ روز « خلیج فارس» نامی است که هویت و همبستگی سرزمین کهن ما را تا همیشه با خود همراه دارد.

خلیج فارس از اکوسیستم ویژه، مهم و ارزشمندی در جهان برخوردارست. هرچند این پهنه باارزش بسیار شکننده است و آلاینده ها همراه با تغییرات اقلیمی می تواند لطمه جدی به آن وارد سازد همین طور بستر دریا محل میدان های نفتی و گازی، و تردد شناورها و نفتکش ها قرار دارد که در کنار پساب های آب شیرین کن ها، پساب های صنعتی و شهری، تهدیدی برای اکوسیستم دریای فارس شمرده می شود که لطمه آنها گاهی جبران ناپذیر است.

سازمان حفاظت محیط زیست به نگهداری و حراست از محیط زیست خلیج فارس متعهد است و برای حفاظت از این موهبت بی همتا در حال تدوین «برنامه اقدام ملی حفاظت از محیط زیست دریایی» در برنامه هفتم توسعه است؛ هدفی بزرگ که آرزو می کنم با یاری تمام افراد و دستگاه های ذی ربط و ذی نفع کشور تحقق یابد.

اینجانب روز ملی خلیج فارس را به ایرانیان، همکاران سربلندم در سازمان محیط زیست، ساحل نشینان و همسایگان گرامی در حاشیه خلیج همیشه فارس تبریک و خجسته باد می گویم. باشد که همه با هم در حفظ و حراست از این گنجینه تاریخی و طبیعی، هم آهنگ و همنوا باشیم.»
1400/02/09
21:23:07
5.0 / ۵
516
تگهای خبر: آب , آلاینده , اقلیم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است