هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد

به گزارش گل ارکیده کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان اظهار داشت: هوای کلانشهر اصفهان برای نهمین روز پی در پی در وضعیت قابل قبول (سالم) است.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز دوشنبه - سی ام فروردین - با میانگین ۸۶ برای نهمین روز متوالی در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.
وی با اشاره به وضعیت کیفی هوا در ایستگاه های پایش شهر اصفهان اضافه کرد: اکنون میدان احمدآباد با شاخص ۷۶، خیابان استانداری با شاخص ۷۱، میدان انقلاب و خیابان باهنر با شاخص ۶۲، خیابان پروین با شاخص ۸۰، خیابان رودکی با شاخص ۶۱، میدان فیض با شاخص ۶۴، خیابان رهنان با شاخص ۵۹، خیابان فرشادی با شاخص ۷۴، خیابان کاوه با شاخص ۱۰۰، کردآباد با شاخص ۶۰، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۶۵ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۷۴ در وضعیت قابل قبول است.
کارشناس امور آزمایشگاه هوا اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان با اشاره به وضعیت هوای شهرهای مجاور این کلانشهر نیز اشاره کرد: فاکتورهای کیفی دو شهر مبارکه و شاهین شهر به ترتیب با میانگین ۵۵ و ۶۲ در وضعیت قابل قبول و هوای شهر سجزی با میانگین ۱۲۷ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/01/31
13:11:27
5.0 / ۵
570
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است