استقرار دائم هلیكوپترها در ۴ پایگاه زاگرس برای اطفای حریق جنگلها

استقرار دائم هلیكوپترها در ۴ پایگاه زاگرس برای اطفای حریق جنگلها

به گزارش گل ارکیده مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها ضمن اشاره به اینکه با دستور معاون اول رئیس جمهوری مقرر شده است که در چهار پایگاه در منطقه زاگرس هلیکوپترهای مستقر برای اطفای حریق داشته باشیم، اظهار داشت: تدوین سند راهبری زاگرس برای حفاظت بیشتر از آن در دستور کار است.امیرمسعود جلالی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه سازمان جنگلها از شروع سال قبل ارتقای پوشش حفاظتی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار نمود: ازجمله با اهمیت ترین اقدامات ما در این راستا پرداخت کامل معوقات نیروهای حفاظتی بود. از سویی دیگر تمامی نیروهای حفاظتی بر طبق مناطق بحرانی مانند نقاطی که احتمال وقوع آتش، قاچاق چوب و... در آن بیشتر است، ساماندهی و بلوک بندی شدند.

وی در ادامه با اعلان اینکه تجهیزات خودرویی نیروهای حفاظتی نیز ارتقا پیدا کرده و ساماندهی شده است، اظهار داشت: تمام خودرو ها و موتورسیکلت های نیروها یکدست و یک شکل و به تجهیزاتی ازجمله تجهیزات اطفای حریق تجهیز شدند علاوه بر این ارتقای سیستم رادیویی و تجهیز نیروهای حفاظتی به بی سیم را در دستورکار خود داشتیم که خوشبختانه تا حالا تعداد زیادی از نیروها به سیستم رادیویی متصل شده اند.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری افزود: به جهت اینکه نیروهای حفاظت از جنگل بتوانند کارآمدتر از قبل در عرصه ها حضور داشته باشند، خودرو های آنها مانیتورینگ و رصد می شود و اهتمام کرده ایم که با پایش جانمایی خودرو ها و نفرات بر عملکرد نیروهای حفاظتی نظارت بیشتری نماییم.

جلالی با اشاره به اینکه منطقه زاگرس جزو مناطق بحرانی کشور ازنظر وقوع حریق است، اشاره کرد: طی اواخر سال قبل جلسه ستاد راهبری زاگرس با حضور اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - برگزار و در این نشست قرار شد که در چهار پایگاه در منطقه زاگرس هلیکوپترهای مستقر برای اطفای حریق داشته باشیم.

به گفته وی ستاد راهبری زاگرس به دنبال تدوین سندی برای حفاظت بیشتر از این منطقه در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت است و امیدواریم که به زودی این برنامه ابلاغ شود.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در آخر ضمن بیان اینکه تجهیزاتی جدید برای اطفای آتش تا اوایل اردیبهشت ماه به استان های مختلف کشور ارسال خواهد شد، اظهار داشت: در بعضی از مناطق با مشکل کمبود نیرو مواجه هستیم اما تقویت نیروهای حفاظتی در دستور کار سازمان جنگلها قرار دارد.

منبع:

1400/01/29
22:11:47
5.0 / ۵
576
تگهای خبر: آب , تجهیزات , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است