كیفیت هوای پایتخت مطلوب است

كیفیت هوای پایتخت مطلوب است

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان (۱۳ فروردین ماه) در محدوده قابل قبول است، اما با عنایت به عدم وزش باد طی ساعات گذشته، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۱۳ فروردین ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز با افزایش ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و با تداوم این وضعیت جوی تا اواخر وقت همراه با رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

صبح فردا (۱۴ فروردین ماه) با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته انتظار می رود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها افزایش یابد و کاهش کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد. طی روز هم وزش باد نسبتا شدید از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، بااین حال در مناطق مستعد سبب گسیل گردوخاک خواهد شد و کیفیت هوا در این نواحی در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با استمرار ناپایداری جوی تا اواخر وقت فردا (۱۴ فروردین) و احتمال رگبار پراکنده برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1400/01/13
22:42:56
5.0 / ۵
611
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است