۱۵۰ میلیون آمریكایی تحت تأثیر طوفان زمستانی

۱۵۰ میلیون آمریكایی تحت تأثیر طوفان زمستانی

به گزارش گل ارکیده با ادامه بارش برف و سرمای کم سابقه در اغلب نقاط آمریکا، ایالت های جنوبی این کشور همچون تگزاس با وضعیت فوق العاده روبرو شده اند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، سازمان ملی هواشناسی آمریکا با صدور هشدارهای مختلف به ۱۵۰ میلیون نفر از ساکنان سفارش کرده که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و آماده سپری کردن اوضاع در شرایط سخت زمستانی شوند و برای بی برقی احتمالی تدارک ببینند.
باآنکه برف و سرمای سخت زمستانی در ایالت های شمال مرکزی و شمال شرقی آمریکا امری معمول به حساب می آید اما این جبهه جدید سرما، ایالت های غربی چون واشنگتن و کالیفرنیا و در اتفاقی کم سابقه اغلب ایالت های جنوبی چون تگزاس، کنتاکی، می سی سی پی، آلاباما، اورگان و اوکلاهاما را سفیدپوش کرده است.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز گذشته (دوشنبه) با تایید اعلام وضعیت فوق العاده در تگزاس به دولت این ایالت اجازه داد برای مقابله با نتایج سرمای بی سابقه همچون خاموشی و قطع برق در نقاط مختلف این ایالت بزرگ از بودجه و امکانات فدرال استفاده نماید.
در شهر هیوستون ایالت تگزاس یخ زدگی سطح جاده ها تنها در روز یکشنبه علت روی دادن ۱۲۰ تصادف شد.
در اوکلاهاما هم تصاویر چند خاور و کامیونتی که پس از تصادف در آتش سوختند، بارها از شبکه های تلویزیونی پخش گردید.
کارشناسان هواشناسی از جابجایی چند صد رکورد سرما در نقاط مختلف آمریکا اطلاع داده اند. روز شنبه کارشناس هواشناسی شبکه سی بی اس پیش بینی نمود حدود ۴۰۰ رکورد سرما و بارش برف در سرتاسر ایالات متحده جابجا شود.
به گزارش بی بی سی، به نظر می آید ماه فوریه جاری هم بعنوان یکی از سردترین فوریه های چند دهه اخیر این کشور ثبت گردد.
منبع:

1399/11/28
14:25:05
0.0 / ۵
878
تگهای خبر: سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است