مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد

ثبت بیش از ۳۰۰روز هوای پاك در استان كهگیلویه و بویراحمد

ثبت بیش از ۳۰۰روز هوای پاك در استان كهگیلویه و بویراحمد

کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از شروع سال جاری تا کنون 306 روز پاک در استان به ثبت رسیده است.


سید اسدالله هاشمی در سومین روز از هفته هوای پاک اضافه کرد: خوشبختانه از ۳۰۶ روز سال جاری تا کنون، روز آلوده ای در استان ثبت نشده و شاخض ها همگی، ثبت روزهای پاک را به ما نشان میدهد.
وی اظهارکرد: طی ۱۰ماهه ای که از سال جاری می گذرد، خوشبختانه ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تا حالا روز آلوده ای را به ثبت نرسانده اند که نیازمند هشدار و اعلام عمومی باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: در استان تنها دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد که یکی در گچساران و دیگری در شهر یاسوج است.
هاشمی با اعلان اینکه حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است، اشاره کرد: شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بدلیل همجواری با استان خوزستان و عبور ریز گردها از این استان نیازمند ایستگاه سنجش آلودگی هوا ست.
وی افزود: طی سال جاری ۲۲ واحد آلاینده در استان شناسایی شد که برای رفع آلودگی این واحدها اخطاریه به صاحبان آنها داده شد. از این تعداد ۵ مورد به دادگاه معرفی گردید و ۱۷ مورد آن رفع آلودگی کردند.
به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا به نقل زا روابط عمومی محیطز یست استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طبق قانون این واحدها باید یک درصداز فروش خودرا به عنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.1399/11/01
18:08:31
0.0 / ۵
1131
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است