پیشبینی اتمام كاداستر اراضی كشور در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰

پیشبینی اتمام كاداستر اراضی كشور در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰

به گزارش گل ارکیده رئیس سازمان جنگل ها ضمن اشاره به همکاریهای سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: در این شرایط پیشبینی می شود در شش ماهه نخست سال آینده کار کاداستر تمامی اراضی ملی و دولتی در کشور به پایان برسد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا مسعود منصور در سمینار سراسری کاداستر اراضی ملی و دولتی که بامداد امروز با حضور ذبیح الله خدادادیان - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور - و مدیران دو مجموعه استانی به روش مجازی در سازمان جنگل ها برگزار شد، اظهار داشت: تا آخر سال جاری دو جلسه هم افزایی با سازمان ثبت برگزار خواهیم کرد و در جلسه پایانی از استان هایی که پیشرفت های چشم گیر و موفقیت آمیز در تثبیت مالکیت دولت و صدور سند داشته باشند مورد تقدیر قرار می گیرند.

رییس سازمان جنگل ها خاطرنشان کرد: حالا با تعاملاتی که بین دو سازمان ثبت و جنگل ها و مراتع وجود دارد فرصت طلایی و استثنایی است و دیگر پذیرفتنی نیست که شاهد کم کاری در بخش اجرای قوانین حدنگاری باشیم.

منصور تصریح کرد: نحوه انجام کاداستر بسیار مهم می باشد که بتواند تداخلات و تعارضاتی که وجود دارد را برطرف کند و از مشکلات مردم با منابع طبیعی بکاهد.

وی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه در زمینه تثبیت مالکیت دولت و صدور سند تک برگی اختلافات آماری زیادی وجود ندارد و الان به پایین ترین سطح خود رسیده است.

رییس سازمان جنگل ها افزود: آنچه را که سازمان ثبت اسناد بعنوان سند صادر کرده و تایید کرده است از این پس مبنای آماری ما قرار می گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، معاون وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه اعلام نمود: کاداستر جنگل های کشور و اراضی ساحلی تا آخر سال جاری به اتمام می رسد و مجموع عملکرد طرح ۹در ۹۹ منجر به انتخاب منابع طبیعی برتر استان های کشور می شود.

منبع:

1399/10/25
20:09:12
0.0 / ۵
980
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است