رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

وقوع شكار ۲۳ قطعه كبك در شاهرود

وقوع شكار ۲۳ قطعه كبك در شاهرود

رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه طی دو عملیات گوشت شکار، چند قطعه کبک یخ زده و ۲۳ قطعه کبک زنده کشف شد، اظهار داشت: در این راستا چهار متخلف دستگیر و به مقامات قضائی تحویل داده شدند.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه مأموران یگان حفاظت گارد محیط زیست گروه سیار اداره محیط زیست شاهرود طی گشت و کنترل از مناطق استحفاظی به یک زوج مشکوک شدند، اظهار داشت: این افراد مقداری جگر شکار یخ زده و یک قطعه کبک در داخل پلاستیکی پنهان کرده بودند.
وی ضمن بیان اینکه با هماهنگی با قاضی کشیک و همکاری عوامل پلیس اطلاعات و امنیت از منزل این زوج با رعایت موازین شرعی و قانونی بازرسی به عمل آمد، اظهار داشت: چندین قطعه کبک یخ زده و مقداری گوشت شکار از منزل این دو نفر کشف و توقیف و متهمان هم تحویل کلانتری شدند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه مأموران یگان حفاظت گارد محیط زیست پناهگاه حیات وحش با همکاری گلوگاه بازرسی تیل آباد موفق به دستگیری دو نفر متخلف شدند، اظهار داشت: این افراد با یک قبضه سلاح ساچمه زنی مجاز مبادرت به شکار ۲۳ قطعه کبک کرده بودند که پرونده آنها تحویل مراجع قضائی شد.
قربانلو بابیان اینکه خسارت ناشی از شکار و صید وارده به محیط زیست به هیچ عنوان قابل جبران نیست، خاطرنشان کرد: متخلفان بسته به نوع شکار به حبس یا پرداخت جزای نقدی به حساب دولت محکوم می شوند.
وی بابیان اینکه مناطق چهارگانه حیاط وحش شهرستان شاهرود ازنظر وجود شکارچیان پایش و رصد و با متخلفان برخورد جدی می شود، اضافه کرد: با عنایت به وسعت منطقه از مردم هم درخواست داریم در صورت مشاهده موارد مشکوک آنرا به یگان محیط زیست یا نیروی انتظامی اطلاع دهند تا مبحث مورد رسیدگی قرار گیرد.

1399/10/23
12:11:29
0.0 / ۵
768
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است