برآورد میزان آلاینده های زیستی صنایع با تجهیزات ایران ساخت

برآورد میزان آلاینده های زیستی صنایع با تجهیزات ایران ساخت

گل ارکیده: یک شرکت فناور با تجهیزات و فناوری های ایران ساخت، خدماتی در زمینه سنجش میزان آلایندگی های هوا و محیط زیست صنایع ارائه می دهد تا گامی برای حرکت به سمت محیط زیستی سالم باشد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، اسماعیل جلالی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به ارائه خدمات فناورانه برای سنجش آلاینده های زیست محیطی اظهار داشت: سعی کردیم همگام با فناوری های روز و بر اساس استانداردهای زیست محیطی، میزان آلاینده ها را در محیط زیست همچون آلودگی رودخانه ها، کاهش کیفیت هوا، خاک و سایر بخش های محیط سنجش و پایش نماییم تا کیفیت هوا و محیط زیست ارتقا پیدا کند.
وی سنجش و اندازه گیری غبار دودکش های کارخانجات را یکی از فعالیت ها برای کمک به کیفیت هوا دانست و افزود: میزان آلودگی واحدهای صنعتی یکی از عوامل مهم در آلودگی هوا است. با سنجش میزان غبار، آلودگی که طبق این غبار بیرون آمده، تحلیل می شود.
جلالی با اشاره به اینکه تعیین آلودگی غبار محیط یکی دیگر از خدمات برای اندازه گیری آلودگی محیط است، افزود: سنجش گازهای خروجی دودکش محیط و سنجش میزان انرژی مصرفی و همین طور تحلیل پروسه احتراق، قسمتی از خدمات آزمایشگاه این مجموعه فناور محسوب می شود. بعد از ارزیابی آلاینده ها مؤلفه های آلودگی تحلیل و اندازه گیری می شود و بعد از ارزیابی با استانداردهای روز، راه کارهای لازم برای کاهش آلایندگی ارائه می شود.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، این محقق عمده ترین فعالیت این شرکت را اندازه گیری پارامترهای زیست محیطی دانست و تصریح کرد: هر فصل بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی میانگین بیش از ۴۰ آزمون را به ما می سپارند. کاهش هزینه های ناشی از آلاینده های زیست محیطی صنایع، مهم ترین دستاورد این مجموعه فناور است. افزایش سرعت، دقت و کیفیت خدمات قابل ارائه و همین طور استفاده از نیروهای متخصص و آموزش نیروی انسانی متخصص از گام هایی بود که برای رسیدن به این مهم برداشتیم.
منبع:

1399/10/22
17:03:05
0.0 / ۵
1033
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است