مدیرامور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان:

هوای اصفهان در وضعیت قرمز قرار گرفت

هوای اصفهان در وضعیت قرمز قرار گرفت

به گزارش گل ارکیده مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی شاخص کیفی ۱۶۳ در وضعیت قرمز قرار دارد.بابک صادقیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه در زمینه کیفیت هوا در اصفهان و مناطق صنعتی استان بیشتر از ۱۵ روز است که در شرایط نامناسبی به سر می بریم، عنوان کرد: بر مبنای پیشبینی های هواشناسی تا اواسط هفته آینده این روند ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه شاخص کیفی هوا در اصفهان در خیلی از ساعات در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در بعضی از ساعات هم سالم برای عموم است، افزود: شاخص کیفی هوای این شهر طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ بامداد امروز با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۶۳ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است.
مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان میانگین شاخص کیفی هوای امروز شهر اصفهان را هم ۱۱۳ و در شرایط ناسالم برای گروه های حساس اعلام نمود و اظهار داشت: روز گذشته هم این میانگین با قرار گرفتن بر روی عدد ۱۱۸ شرایط نارنجی را برای کیفیت هوای اصفهان ثبت کرده است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون شاخص کیفی هوا در احمدآباد ۱۸۳، استانداری ۱۶۱، پروین ۱۸۵ و خرازی ۱۵۵ ثبت شده است، افزود: هوا در این ایستگاه ها در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است.
صادقیان خاطرنشان کرد: کیفیت هوای منطقه رودکی با قرار داشتن روی شاخص کیفی ۱۳۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.
هوا در سگزی سالم است
وی کیفیت هوا در سگزی با قرار گرفتن بر روی شاخص کیفی ۷۲ را مبین حاکمیت هوای سالم در این منطقه اعلام نمود و اظهار داشت: باید توجه داشت که ممنوعیت فعالیت کوره های گچ و آجر و همینطور صنایع آلاینده در این منطقه منجر به بهبود وضعیت کیفی هوا شده است.
مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان در مورد شرایط کیفیت هوا در دیگر شهرستان های استان هم اظهار داشت: کیفیت هوا در شاهین شهر ۸۵ و در مبارکه با قرار گرفتن بر روی عدد ۵۳ در وضعیت سالم ثبت شده است.


منبع:

1399/10/20
16:48:04
0.0 / ۵
716
تگهای خبر: آب , آلاینده , كیفیت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است