چالش های دفع پسماند در تهران كمتر از استان های شمالی و ساحلی نیست

چالش های دفع پسماند در تهران كمتر از استان های شمالی و ساحلی نیست

به گزارش گل ارکیده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مکان مناسب برای بازیافت پسماندهای صنعتی اضافه کرد: ساماندهی وضعیت تفکیک پسماند از مبدأ باید در استان تهران مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در پنجاه و دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان تهران ضمن اشاره به واگذاری اراضی به بخشداری شریف آباد اظهار داشت: واگذاری چهار هکتار از اراضی کولیک به بخشداری شریف آباد برای دفع نخاله های ساختمانی تصمیمات لازم اتخاذ شد. این مورد در کارگروه زیربنایی مطرح و مسیر قانونی طی خواهد شد و گزارش ها و نظراتی که سازمان محیط زیست بر روی آنها تاکید دارد جهت بررسی این مورد ارسال خواهد شد.
وی ادامه داد: در مورد عملکرد ساماندهی واحدهای بازیافت پسماندهای شهرستان ری هم مقرر شد در صورت نیاز از سایر ظرفیت های استان استفاده گردد. یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در مبحث مدیریت پسماند بحث تأمین مکان مناسب برای بازیافت پسماندهای صنعتی در استان تهران است.
وی افزود: اهمیت چالش های زیست محیطی و دفع پسماند در استان تهران از استان های شمالی و ساحلی کشور کمتر نیست ازاین رو باید نشست ها به صورت منظم برگزار و توجه ویژه ای در جهت ساماندهی امور و رفع این چالش ها داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران ضمن اشاره به اهمیت تفکیک پسماند از مبدأ و انجام اقدامات موثر در این عرصه اظهار داشت: باآنکه تفکیک زباله ها از مبدأ از گوشه و کنار شهرستان های تهران به شکل جزیره ای در حال انجام می باشد اما امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی و سایر دستگاه ها و توجه جدی به این مورد بزودی شاهد اجرای این مهم در سطح استان تهران باشیم.
منبع:

1399/10/16
11:29:51
0.0 / ۵
1095
تگهای خبر: آب , جزیره , دستگاه , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است