لزوم استفاده از تكنولوژی های جدید در پایش و اطفای حریق های جنگلی

لزوم استفاده از تكنولوژی های جدید در پایش و اطفای حریق های جنگلی

به گزارش گل ارکیده رئیس سازمان جنگل ها ضمن اشاره به مشارکت این سازمان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای پروژه های منابع طبیعی اظهار داشت: یکی از پروژه های مهمی که لزوم دارد در دستور کار قرار گیرد پروژه پایش، رصد و اطفای حریق است.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، مسعود منصور در مراسم رونمایی از پروژه های منابع طبیعی و امضای تفاهمنامه مرکز نوآوری و فناوری منابع طبیعی ضمن اشاره به اینکه سازمان جنگل ها برای مدیریت بیشتر از ۸۰ درصد از عرصه های کشور علاوه بر ساختاری قوی و پاکدست نیازمند توجه به دو رویکرد است، اظهار نمود: یکی از این رویکردها مشارکت مردم در مباحث در رابطه با منابع طبیعی است. اگر مردم در کنار ما نباشند چه در مرحله برنامه ریزی و چه در مرحله اجرا برای حفاظت، احیا، توسعه و بهره برداری موفق نخواهیم شد.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری افزود: رویکرد دومی که در این سازمان باید به آن توجه گردد، رویکرد دولت الکترونیک است. ازاین رو طرح تحول دیجیتال سازمان تا حدود یک ماه آینده آماده خواهد شد. از سویی دیگر هشت سامانه منابع طبیعی در کنار اتوماسیون ملی و نقشه پوشش گیاهی به روز شده هم به بهره برداری خواهد رسید.

منصور با اشاره به اینکه در زمینه فناوری و استفاده از تکنولوژی ها، سازمان جنگل ها ۱۱ پروژه را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف کرده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد، هفت پروژه در حال اجرا می باشد و چهار پروژه دیگر هم بزودی اجرایی می شود. رسالت سازمان جنگل ها این است که این پروژه ها را به نقاط مختلف کشور تعمیم دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر این ها لزوم اجرای ۱۴ پروژه دیگر هم با استفاده از اقدامات فناورانه وجود دارد که یکی از مهمترین آنها پایش، رصد و اطفای حریق در عرصه های منابع طبیعی است.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در انتها اظهارکرد: برای ساماندهی این امور نیاز بود که مجموعه ای تحت عنوان مرکز نوآوری و فناوری منابع طبیعی با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شود تا علاوه بر ایجاد فضایی برای استقرار شرکتهای دانش بنیان، فضایی برای کارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی هم به وجود آید.

منبع:

1399/10/15
00:51:04
0.0 / ۵
1131
تگهای خبر: آب , جنگل , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است