آخرین وضعیت كیفیت هوا در مناطق مختلف تهران؛

كیفیت هوای تهران در 12 ایستگاه ناسالم برای همه است

كیفیت هوای تهران در 12 ایستگاه ناسالم برای همه است

کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر با میانگین ۱۰۷ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد این درحالیست که کیفیت هوا در ۱۲ ایستگاه در شرایط ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برپایه آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد منطقه (۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری (منطقه ۱۰)، شهرداری منطقه ۲۱ وشهرداری منطقه ۲۲ ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

علاوه بر این ها کیفیت هوا در ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، دانشگاه تهران (منطقه ۶) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

بر این اساس کیفیت هوا در ۱۲ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای همه قرار دارد.

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا نشان داده است که کیفیت هوا در ۱۰ ایستگاه سنجش در مناطق مختلف تهران همچون ایستگاه اقدسیه (منطقه ۱)، پونک، شهرداری منطقه ۱۱، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) هم ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در ایستگاه های شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸)، ستاد بحران (منطقه ۷) و مسعودیه (منطقه ۱۵) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

بر اساس پیشبینی های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان شهرها همچون تهران فردا (26 آذرماه) کماکان ادامه دارد. ازاین رو سفارش می شود که افراد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند همینطور لازم است که مبتلایان به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان آبستن فعالیتهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خویش را کاهش دهند.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1399/09/26
13:14:18
5.0 / ۵
995
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است