ضرورت نظارت بیشتر بر خودرو های دیزلی و صنایع برای كنترل آلودگی هوای پایتخت

ضرورت نظارت بیشتر بر خودرو های دیزلی و صنایع برای كنترل آلودگی هوای پایتخت

به گزارش گل اركیده مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تاثیر نوع سوخت بر میزان آلودگی هوا اظهار داشت: پس از پیگیری های به عمل آمده، كیفیت سوخت مصرفی در تهران به خصوص سوخت خودرو های دیزلی نسبت به سالهای ابتدایی دهه ۹۰ بسیار بهتر شده است.



به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا حسین شهیدزاده افزود: مدت هاست در نمونه هایی که از جایگاه های تحویل سوخت برداشت می نماییم، تخطی فاحشی از استانداردها ندیده ایم و هم بنزین و هم گازوییل نمونه برداری شده معمولاً در محدوده مجاز قرار دارند.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه سال جاری پاییز کم تلاطمی از نظر وزش باد نسبت به پاییز سال گذشته داشتیم، اظهار داشت: در نتیجه این شرایط ماندگاری آلودگی هوا در تهران نسبت به سال قبل بیشتر شده است و چنین وضعیتی می طلبد که خودمان هم بیشتر رعایت نماییم و بعنوان نمونه از خودرویی که می دانیم پاک و سالم نیست، استفاده نکنیم و یا اگر مجبور به استفاده از خودروی خود هستیم، حتما آنرا تعمیر نماییم تا بتوانیم برای آن معاینه فنی برتر بگیریم.

وی ضمن اشاره به اینکه ریشه خیلی از مشکلات به مسائل اقتصادی برمی گردد، اظهار نمود: وقتی ما پول به اندازه کافی نداشته باشیم که کاتالیست خودرویمان را که پس از مسافت مشخصی کارآیی خویش را از دست می دهد، عوض نماییم عملاً هر چقدر آلودگی که در موتور خودرو تولید می شود، بلافاصله از اگزوز آن بیرون می آید چون هیچ فیلتری آن وسط نیست که این آلودگی را جذب یا تبدیل به گاز غیرآلاینده کند.

شهیدزاده با اشاره به اینکه به همین منوال وقتی اقتصاد ضعیف است، بودجه کافی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل همگانی و جایگزینی اتوبوس های دیزلی با اتوبوس گازسوز یا برقی اختصاص داده نمی گردد، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، برنامه های توسعه ای مترو با مشکل مواجه می شود و تاکسی های فرسوده به کُندی جایگزین می شوند که همه این عوامل دست به دست هم می دهند و بر تولید آلودگی بیشتر تاثیر می گذارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تاکید بر اینکه بخش زیادی از ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون که آلودگی مؤثر در فصل سرد است، از خودرو های گازوئیلی و صنایعی که گازوئیل و مازوت می سوزانند وارد هوای شهر می شود، تصریح کرد: در این شرایط لازم است برای اطمینان از صحت انجام معاینه فنی خودرو های سنگین و استفاده از فیلتر مناسب در دودکش صنایع نظارت بیشتری صورت گیرد. لازم به ذکر است هر دو مورد ذکر شده از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست محسوب می شوند.





منبع:

1399/09/12
23:21:57
5.0 / ۵
767
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است