معاون اداره كل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی:

آنفلوآنزای پرندگان در زیستگاه های آذربایجان شرقی مشاهده نشده است

آنفلوآنزای پرندگان در زیستگاه های آذربایجان شرقی مشاهده نشده است

معاون محیط طبیعی اداره كل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی اظهار داشت: تابحال موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در زیستگاه های استان مشاهده نشده است.به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، داوود غنی پور با اشاره به اینکه همه ساله در فصل های مهاجرت بهار و پاییز با پیک آنفلوآنزای پرندگان مواجه می شویم، افزود: به علت اینکه این ویروس بسیار خطرناک می باشد و میزان کشندگی آن بسیار بالاست بنابراین حساسیت شدیدی نسبت به شناسایی این بیماری وجود دارد.
وی ضمن اشاره به اینکه آذربایجان شرقی در کریدور مهاجرتی پرندگان قرار دارد، تصریح کرد: امکان شیوع و مشاهده این بیماری در میان پرندگان وجود دارد و بر همین مبنا با هماهنگی اداره کل دامپزشکی استان محدودیت هایی همچون محدودیت شکار اعمال می شود و گشت های مشترک در مناطق تالابی و کنار آبزی انجام می شود.
وی تصریح کرد: هیچ موردی از مرگ و میر پرندگان و یا تغییر رفتار آنها در زیستگاه های استان مشاهده نشده و این امر نشان داده است که این زیستگاه ها عاری از این نوع بیماری است.
معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی تصریح کرد: اهالی روستاهای همجوار تالاب ها و منابع آبی در صورت مشاهده لاشه پرندگان و یا تغییر رفتار آنها، ضمن خودداری از تماس با لاشه پرندگان، مبحث را به ادارات محیط زیست شهرستان ها اطلاع دهند.
وی یادآور کرد: طی دو سال قبل هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان در زیستگاه های طبیعی استان گزارش نشده است.
غنی پور اظهار نمود: بازه زمانی سرشماری حیاط وحش در سطح جهان ۱۰ دیماه تا ۱۰ بهمن ماه می باشد تا آمار به صورت کلی در سطح جهان با خطای پایین به دست آید.

1399/09/11
13:14:19
5.0 / ۵
1248
تگهای خبر: آب , محیط زیست , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است