هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

هوای پایتخت در محدوده قابل قبول

گل اركیده: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته و الان در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط طی روز دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آنست که در اولین ساعات امروز (۲۲ آبان ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

طی روز با تداوم وضعیت مساعد جوی شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. همین طور پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب (۲۲ آبان ماه) با وجود افزایش ترافیک شبانگاهی در بیشتر مناطق، کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار بگیرد که به سبب حاکمیت ناپایداری جوی، وزش باد مؤثر همراه با بارش پراکنده باران است.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۳ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با کاهش ترافیک در روز تعطیل شاهد کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق خواهیم بود.

تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر و بارش باران طی روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود و به تدریج در اواخر وقت از میزان ناپایداری جوی و تندی باد کاسته و برغلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده خواهد شد، بااین وجود پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۳ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1399/08/23
12:49:06
5.0 / ۵
871
تگهای خبر: آب , آلاینده , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است