محیط زیست تهران خبر داد:

رشد 32 درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول سال جاری

رشد 32 درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول سال جاری

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران از رشد ۳۲ درصدی كشف سلاح در شش ماهه اول سال جاری خبرداد.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا سعید محمودی با اعلام این خبر اظهار داشت: در شش ماه اول سال جاری در مجموع تعداد ۳۳ قبضه اسلحه شکاری و جنگی مجاز و غیرمجاز در استان توسط ماموران اجرایی کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه در همین رابطه تعداد ۱۰۸ نفرمتخلف دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند که پرونده آنها در حال رسیدگی است، اظهارکرد: درحوزه شکار و صید و طی این مدت ۲۲ نفر پیش از مبادرت به شکار توسط ماموران اجرایی دستگیر شدند.

محمودی ضمن اشاره به اینکه با ۳۴ مورد نگهداری وخرید وفروش حیات وحش زنده وغیر زنده در این زمان برخورد شده است، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده ازتخریب ۴۹۶ متر مربع از اراضی ملی جلوگیری به عمل آمد و ۷۹ مورد آتش سوزی مهار گشت.

وی افزود: در شش ماهه ابتدای سال جاری، در مجموع تعداد ۸۱ پرونده تخلف در مراجع قضایی تشکیل شده و درجریان بوده و هشت پرونده هم مختومه شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه آمار کشفیات سلاح در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به وضعیت مشابه در سال قبل رشد ۳۲ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: این آمار مبین تأثیر افزایش گشت ها و پایش های یگان حفاظت محیط زیست استان درحوزه استحفاظی و برخورد با متخلفان شکار و صید است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، محمودی در انتها با اخطار به شکارچیانی که در فصل پاییز مبادرت به شکار می کنند، تصریح کرد: قطعا یگان حفاظت محیط زیست استان در سطح مناطق حفاظت شده و شهرستانهای استان با نهایت تلاش و کوشش نسبت به برخورد با شکارچیان و دستگیری و معرفی آنان به مراجع قضایی اقدام می کند و برخورد قاطع و بدون بخشایش با متخلفان خواهد نمود.

منبع:

1399/08/17
19:15:42
5.0 / ۵
1399
تگهای خبر: خرید , فروش , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است