تأثیر افزایش فضای سبز در ارتقای كیفیت زندگی در تهران

حناچی خبر داد: بهره برداری از ۵ پارك در پایتخت، بزودی

حناچی خبر داد: بهره برداری از ۵ پارك در پایتخت، بزودی

شهردار تهران بر تأثیر افزایش فضای سبز در كیفیت زندگی شهروندان تهرانی تاكید كرد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین افتتاح بوستان "زندگی" محله هرندی واقع در منطقه ۱۲ اظهار داشت: امروز در یکی از محلات قدیمی تهران و میان دو دروازه غار و حضرت عبدالعظیم قرار داریم. یکی از سیاست های ما در این دوره با همراهی شورای اسلامی شهر تهران ترغیب افزایش فضای سبز در پایتخت بوده که تأثیر بسیاری بر روی ارتقای کیفیت زندگی در تهران دارد.

تأثیر افزایش فضای سبز در ارتقای کیفیت زندگی در تهران
وی ادامه داد: کمربند سبز شهر تهران در اطراف این شهر راه اندازی می شود و پیگیر آن هستیم و اساسا تأثیر بسزایی در آلودگی هوا دارد، اما این مبادرت به اندازه اقدام برای راه اندازی بوستان ها در داخل محدوده شهر نیست. بی شک راه اندازی بوستان در محدوده شهر به جهت کیفیت هوا و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: کلانشهرها همگی با عارضه افزایش قیمت زمین و کاهش سرانه فضای مسکونی مواجهند، پس شهروندان نیازمند فضای باز و سبز برای گذران اوقات فراغت هستند. مشکلی که همه کلانشهرها با آن روبرو هستند.
شهردار تهران با اشاره به راه اندازی بوستان زندگی اظهار داشت: این بوستان بزرگتر از پارک شهر است و اساسا در جهت پیگیری سیاست های توسعه فضای سبز داخل شهر تهران راه اندازی شده است.
وی افزود: در فضای کرونایی کارهای اقتصادی و... کاهش یافته اما باید به برخی آمارها توجه جدی داشته باشیم. از شروع سال تا انتهای ۲۴ مهرماه در تهران ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۲ روز هوای قابل قبول، ۴۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و دو روز ناسالم برای همه گروه ها داشته ایم. حتی در ایام جمعه که کارهای اقتصادی به حداقل می رسد در ساعات غروب میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون افزایش می یابد.
وی تاکید کرد: افزایش این ذرات در هوای شهر تهران نشان دهنده استاندارد نبودن خودرو های سنگین و نقش منابع آلوده کننده خارج از تهران هستند که در فصول سرد و با ایجاد پدیده وارونگی این وضعیت خودرا بیشتر نشان میدهد.
حناچی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای راه اندازی بوستان های بیشتر در سطح شهر تهران، اظهار داشت: به زودی در منطقه ۱۴ شاهد بهره برداری پارک معروف به وثوق الدوله خواهیم بود. پارک های حکیم، اخوان، چهارباغ و گل ها نیز به زودی افتتاح خواهند شد و بدین سان شاهد افزایش سرانه فضای سبز شهر تهران خواهیم بود.
وی افزود: همه این اقدامات لازم است، اما کافی نیست. اساسا زمانی موفق خواهیم شد که مردم را در کنار خود داشته باشیم. بی شک هر جایی که مردم را داشته ایم توانسته ایم جریانی ایجاد نماییم که با هیچ دستگاه دولتی انجام شدنی نیست. در حوزه فضای سبز نیز باید از مشارکت شهروندان بهره بگیریم.
او در آخر صحبت های خود به مرحوم عالی نسب اشاره نمود و اضافه کرد: نام و یاد ایشان از دوران سخت جنگ باقی است. ایشان جمله ای دارند که باید صدای کسانی باشیم که در جامعه گوشی برای شنیدن صدای آنها وجود ندارد، پس امیدواریم افتتاح این بوستان ها در محلاتی همچون هرندی در کنار کنترل و توانمندسازی زمینه تغییر روش های زندگی را فراهم آورد.1399/07/28
15:53:04
5.0 / ۵
1525
تگهای خبر: آلودگی , باغ , دستگاه , كلانشهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است