رییس اداره محیط زیست تهران:

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 است

بیشترین سهم شكایات محیط زیستی مربوط به مناطق 3، 18، 19 و 21 است

به گزارش گل اركیده رئیس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: برپایه بررسی به عمل آمده از شكایت های محیط زیستی واصله چهار ماهه ابتدای سالجاری، بیشترین شكایت ثبت شده مربوط به مناطق ۳، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ تهران بوده است.


به گزارش گل ارکیده به نقل از مهر، فاطمه برنا با اشاره به اینکه طبق بررسی آمارها در این رابطه، آلودگی های هوا و صوت بیشترین سهم در میزان آلودگی مناطق ۲۲ گانه تهران را به خود مختص کرده است، اضافه کرد: پسماند، ساخت و ساز غیرمجاز از دیگر موضوعات مورد شکایت شهروندان در خلال این مدت بوده است. وی با اشاره به اینکه متاسفانه مشاغل و صنوف مزاحم مانند آبکاری ها بعنوان یکی دیگر از عوامل آلوده کننده محیط زیست تهران محسوب می شوند و ساماندهی آنها بسیار حائز اهمیت می باشد، تصریح کرد: ازاین رو مکاتباتی با شرکت ساماندهی مشاغل شهر برای حل معضل ناشی از فعالیت این واحدها انجام گرفته است. برنا تصریح کرد: امیدواریم با تعامل و همکاری دستگاه های مرتبط و همینطور نقش موثر بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در این امور به نتیجه مطلوب و مدنظر برسیم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در ادامه با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده برای برخی از واحدهای آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: بعد از آخر مهلت مندرج در اخطاریه و در صورت عدم رفع آلودگی با پیگیری های حقوقی با واحد متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد. برنا همینطور خاطرنشان کرد: در پاره ای از شکایات همچون نشت فاضلاب و آلودگی آب هم بعد از بررسی اولیه توسط کارشناسان محیط زیست، مبحث برای اقدام قانونی به شرکت آب و فاضلاب اعلام و پیگیری لازم انجام می شود.


منبع:

1399/05/30
11:12:11
5.0 / ۵
1701
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است