افزایش غلظت ازن در هوای تهران

افزایش غلظت ازن در هوای تهران

بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت الان در شرایط قابل قبولی قرار دارد این درحالیست كه كیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود و با افزایش غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر امروز (25 مردادماه) كاهش كیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در اولین ساعات امروز (۲۵ مرداد ماه) کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از شرایط جوی مساعد و وزش باد طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز با وزش باد از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد شد. هرچند باتوجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» و افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود و پیش بینی می شود در ساعات پایانی امشب (۲۵ مرداد ماه) با تداوم وزش باد مؤثر در بیشتر مناطق کیفیت هوا بهتر شود.

با کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۶ مرداد ماه) همراه با آغاز تردد خودرو ها احتمال می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند که در مناطق پرتردد برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها را فراهم خواهدنمود همین طور غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر افزایش خواهد یافت و به تبع آن کاهش کیفیت هوا برای بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

در اواخر وقت فردا (۲۶ مرداد ماه) با برقراری شرایط جوی مساعد و پراکندگی آلاینده ها احتمال می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت مطلوب قرار بگیرد.

به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۲۷ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.
1399/05/25
13:54:58
5.0 / ۵
1853
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است