تهران یك هفته آلوده را پشت سر گذاشت

تهران یك هفته آلوده را پشت سر گذاشت

گل اركیده: هوای پایتخت طی یك هفته گذشته به سبب افزایش غلظت آلاینده ازن، شش روز در محدوده ناسالم برای گروه های حساس و یك روز در محدوده ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت.به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، در حالی که میانگین کیفیت هوای پایتخت الان در شرایط قابل قبول است اما میانگین کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته به سبب افزایش غلظت آلاینده «ازن» ناسالم برای گروه های حساس بود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۲ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۳ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

گفتنی است در چنین شرایطی سفارش می شود مبتلایان به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1399/05/01
13:42:33
5.0 / ۵
1983
تگهای خبر: آلاینده , كیفیت , ناسالم , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است