مدیركل منابع طبیعی استان خوزستان:

اطلاعات غلط برخی كشاورزان آتش به جان جنگل های خوزستان زد

اطلاعات غلط برخی كشاورزان آتش به جان جنگل های خوزستان زد

به گزارش گل اركیده مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان اظهار داشت: اطلاعات غلط بعضی از كشاورزان باعث آتش سوزی در مراتع ملی و جنگل های خوزستان شده است.کوروش کیانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع، از اسفندماه، برنامه هایی در این راستا آماده شد و جزو نخستین استان ها در کشور بودیم که برای این امر چاره اندیشی کردیم. بر این اساس با عنایت به این که سال قبل هم مقام اول را در وقوع چنین آتش سوزی ها در کشور داشتیم بنابراین تلاش شده تمهیداتی را در این استان اجرا نماییم.
وی اضافه کرد: تمام حریق هایی که در ۱۰ سال قبل در جنگل ها و مراتع استان خوزستان اتفاق افتاده بود، بر روی نقشه ها جانمایی و مشخص شد و اعتبار خوب ملی بالغ بر دو میلیارد تومان به این مورد اختصاص داده شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان بیان نمود: دیده بان در مناطقی که در گذشته گرفتار حریق شد، قرار داده شده اما اتفاقی که افتاد در این مناطق درصد ناچیزی آتش سوزی داشتیم و در صورت حریق به صورت فوری مهار گشت.
کیانی خاطرنشان کرد: موردی که در آتش سوزی های اخیر وجود دارد به صورت عمده سرایت آتش سوزی ها از زمین های کشاورزی به عرصه های ملی است.
وی با اشاره به اینکه چند مورد حریق عمدی در استان داشتیم، اضافه کرد: افراد برای منافع خود و اختلافات شخصی دست به آتش سوزی زدند و تاوانش را طبیعت داد.
مدیرکل منابع طبیعی استان خوزستان اظهار داشت: در سال های گذشته و سال جاری مکاتبات بین بخشی و جلسات ستاد بحران استان تشکیل و شرح وظایف بین دستگاه ها گفته شد که همچون توجیه کشاورزان در این خصوص بود که باید توسط جهاد کشاورزی مبحث زمین های کشاورزی آنان مورد رسیدگی قرار گیرد، منابع طبیعی هم برنامه های آموزشی به جوامع محلی را انجام داده است تا کشاورزان با اطلاعات اشتباه خود عامل آتش سوزی در عرصه های ملی و طبیعی در استان نشوند.
کیانی بیان نمود: این آتش سوزی ها در بلندمدت باعث صدمه رسیدن به زمین های کشاورزی می شود و خاک، حاصل خیزی خویش را از دست خواهد داد.
وی در مورد آتش سوزی روزهای اخیر در استان خوزستان اظهار داشت: تمام نیروها در این راستا بسیج شدند و خط آتش هم شناسایی شده و الان حریق به صورت کامل خاموش شده و عملیات خنک سازی انجام شده است.

1399/03/20
20:59:25
5.0 / ۵
2332
تگهای خبر: آب , جنگل , دستگاه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است