تدوین برنامه پیشگیری و كنترل هاری در حیات وحش كشور

تدوین برنامه پیشگیری و كنترل هاری در حیات وحش كشور

گل اركیده: جلسه تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی درباب پیشگیری و كنترل بیماری هاری در حیات وحش كشور در دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با همكاری اداره كل استان البرز و انیستیتو پاستور شمال كشور در محل قرنطیه و بازپروری حیات وحش پردیسان اجرا شد.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش با اشاره به اینکه بیماری هاری یکی از خطرناک ترین بیماری های ویروسی مشترک بین انسان و حیوان است، اظهار داشت: بیماری هاری سالانه صدمات جبران ناپذیری به سلامت جامعه، اقتصاد دامپروری و تنوع زیستی وارد میکند.
شهاب الدین منتظمی در ادامه اضافه کرد: یکی از اهداف سازمان حفاظت محیط زیست اجرای دستورالعمل و پیگیری اقداماتی است که همسو با اقدامات سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، این بیماری را در حیات وحش و محیط انسانی پیشگیری و کنترل می کند.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، این طرح با مشاوره علمی کارشناس ارشد پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران و استفاده از دانش و تجربه کارشناسان و دامپزشکان ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها تهیه شده که بعد از نهایی شدن، پیگیری لازم برای اجرای آن صورت خواهد پذیرفت.
منبع:

1399/03/14
21:57:54
5.0 / ۵
2449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است