اخراج بیست هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهر ری

اخراج بیست هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع شهر ری

به گزارش گل اركیده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری اظهار داشت: در طول مدت اجرای پروژه مدیریت چرا و كنترل دام، حدود بیست هزار واحد دامی غیر مجاز از مراتع قشلاقی این شهرستان اخراج و متخلفان نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند.


به گزارش گل ارکیده به نقل از ایسنا، ضیاء نصرتی با اعلان اینکه شهرستان ری دارای 150 هزار هکتار اراضی مرتعی ممیزی شده هستند، اظهار داشت: تا کنون برای 100 هزار هکتار از این مراتع طرح مرتعداری تهیه شده است و تهیه طرح مرتعداری برای مابقی این مراتع نیز در دستور کار قرار دارد.
وی به اقدامات احیایی در این مراتع اشاره و اظهار نمود: طی یک سال قبل و در امتداد اصلاح و توسعه مراتع، 100 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان ری زیر پوشش اقدامات احیایی شامل بوته کاری با گونه های آتریپلکس و قره داغ همراه با آبیاری و مراقبت و نگهداری قرار گرفته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری افزود: بمنظور جلوگیری از پیشروی بیابان، کنترل فرسایش بادی و تثبیت شن های روان، طرح بیابان زدایی برای 10 هزار هکتار از اراضی بیابانی این شهرستان تهیه شده است که بعد از تصویب این طرح در کمیته فنی و تخصیص اعتبارات لازم، این طرح به مرحله به اجرا در خواهد آمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، نصرتی بر اجرای طرح های بیابان زدایی اصرار کرد و اظهار داشت: با توجه به این که وسعت زیادی از اراضی ملی شهرستان ری جزو اراضی بیابانی است، اجرای طرح های بیابان زدایی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و چنانچه اقدامات بیابان زدایی در این مناطق انجام نشود، تولید گرد و غبار و آثار خسارت بار آن می تواند بعنوان تهدیدی جدی برای ساکنان این مناطق و شهر تهران مطرح شود.
منبع:

1399/02/25
15:57:59
5.0 / ۵
2640
تگهای خبر: آب , جنگل , گرد و غبار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است