بارش باران در بیشتر مناطق كشور

بارش باران در بیشتر مناطق كشور

گل اركیده: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به كشور طی روز جمعه (29 فروردین ماه) و بارش باران در بیشتر مناطق آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با تقویت و گسترش سامانه بارشی فعال در كشور طی امروز (۲۸ فروردین ماه) در استان های هرمزگان، بوشهر، فارس، یزد، كرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، كهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و بخش هایی از اصفهان، بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در دامنه های شمالی البرز نیز بارش پراكنده دور از انتظار نیست، اشاره كرد: فردا (۲۹ فروردین ماه)، با نفوذ سامانه دیگری از غرب، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و وقوع تگرگ خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان های واقع در زاگرس و دامنه های جنوبی البرز رخ می دهد كه شدت بارش در مركز و غرب اصفهان، غرب یزد، شمال كرمان و بخش هایی از استان مركزی است.
ضیاییان افزود: از روز شنبه تا دوشنبه (۳۰ فروردین ماه تا یكم اردیبهشت ماه) خصوصاً در ساعات بعدازظهر در بیشتر مناطق كشور افزایش ابر، رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت.
وی با اعلان اینكه امروز (۲۸ فروردین ماه) تنگه هرمز و نیمه شرقی خلیج فارس و طی امشب و فردا دریای خزر مواج پیش بینی می شود، اشاره كرد: شرق دریای عمان نیز طی ۵ روز آینده مواج خواهد بود. همین طور از روز شنبه (۳۰ فروردین ماه) برای بیشتر مناطق كشور افزایش نسبی دما رخ می دهد.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۹ فروردین ماه) ابری، در بعضی ساعات وزش باد و بارش باران، گاهی همراه با رگبار و رعد و برق، با حداقل دمای ۱۲ و حداكثر دمای ۱۹ درجه سانتی گراد و روز شنبه (۳۰ فروردین ماه) نیز ابری در بعضی ساعات وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۳ و حداكثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1399/01/28
14:38:16
5.0 / ۵
2841
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است