فرمانده یگان حفاظت محیط زیست:

ابتلای ۱۶ محیط بان به كرونا

ابتلای ۱۶ محیط بان به كرونا

به گزارش گل اركیده فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بابیان اینكه تا كنون 16 محیط بان به ویروس كرونا مبتلا شده اند، اظهار داشت: خوشبختانه حال عمومی این افراد خوب است و در قرنطینه به سر می برند.سرهنگ جمشید محبت خانی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه تا یك هفته گذشته تعداد محیط بانان مبتلابه ویروس كرونا ۱۰ نفر ولی حالا به ۱۶ نفر رسیده است، اظهار داشت: طبق اطلاعات واصله این محیط بانان وضعیت مناسبی دارند و در قرنطینه هستند ضمن آنكه پروتكل های بهداشتی نیز در مناطق چهارگانه بطور جد رعایت می شود.
وی ضمن بیان اینكه سال ۹۸ خوشبختانه محیط بان شهید در سطح كشور نداشتیم، اضافه كرد: ۵۰ درصد نیروی محیط بانی تامین و مابقی این ۵۰ درصد طی ۱۰ سال متوالی یعنی سالی ۳۰۰ نفر در سطح كشور استخدام محیط زیست می شوند كه این مهم برای امسال نیز برنامه ریزی شده است.

كاهش ۴ درصدی پرونده های تخلف محیط زیستی
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بابیان اینكه سال ۹۷ تعداد ۱۴ هزار و ۶۶۴ متخلف و شكارچی دستگیر شدند، اظهار داشت: این رقم برای سال ۹۸ به میزان ۱۳ هزار و ۳۷۵ نفر گزارش می شود كه مقایسه این آمار كاهش ۸.۷۹ درصد دستگیری ها را نشان میدهد.
محبت خانی بابیان اینكه سال ۹۷ تعداد پرونده های تخلف محیط زیستی ۱۲ هزار و ۴۰۶ مورد و سال ۹۸ به یازده هزار و ۹۲۴ پرونده رسید، در ادامه اشاره كرد: مقایسه دو آمار سال ۹۷ و ۹۸ از كاهش چهاردرصدی تعداد پرونده های محیط زیستی در كل كشور حكایت دارد.
وی ضمن بیان اینكه مجازات جایگزین یا احكامی كه برای شیوع به شكار یا پرونده های تخلف محیط زیستی گزارش می شود درمجموع بازدارنده بوده است، اضافه كرد: بطور قطع زمانی كه برخوردهای لازم با متخلفان صورت می گیرد درنهایت برای محیط زیست بی تأثیر نخواهند بود.

۹۵ درصد سمن ها تأثیر پذیر در طبیعت
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور در پاسخ به این پرسش كه ماندن مردم در قرنطینه تأثیری بر محیط زیست داشته است، اظهار داشت: در زمستان یكی دو مورد حضور حیات وحش در روستاها به سبب كمبود غذا گزارش شد كه با فصل بهار این موارد دیگر وجود نخواهد داشت و در صورت مشاهده بهتر است شهروندان به سامانه ۱۵۴۰ تماس بگیرند.
محبت خانی در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار مهر در خصوص میزان تأثیرپذیری سمن ها در حفظ محیط زیست، افزود: با توجه به این كه شعار زیست محیط ۸۰ میلیون محیط بان است، تقویت سمن ها تنها مسیری است كه این مساله را محقق خواهدنمود.
وی اشاره كرد: قریب به اتفاق اكثریت ۹۵ درصد سازمان های مردم نهاد دلسوز واقعاً تأثیرگذار بودند و تنها موارد انگشت شماری به دنبال درآمد زایی هستند كه باید گفت درمجموع وجود این گروه ها توانسته از لطمه به محیط زیست بطور چشم گیر بكاهد.


منبع:

1399/01/17
23:53:33
5.0 / ۵
3269
تگهای خبر: بهداشت , محیط زیست , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است