ادامه بارش ها تا دوشنبه

ادامه بارش ها تا دوشنبه

به گزارش گل اركیده مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه سامانه بارشی روزهای یكشنبه (10 فروردین ماه) و دوشنبه (11 فروردین ماه) تداوم دارد، اظهار داشت: روز سه شنبه (12 فروردین ماه) این سامانه بارشی از كشور خارج می شود.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر طبق تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۹ فروردین ماه) در استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز مركزی و بخش هایی از مركز و جنوب شرق كشور بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیشبینی می شود.
ایشان در ادامه ضمن بیان اینكه روزهای یكشنبه (۱۰ فروردین ماه) و دوشنبه (۱۱ فروردین ماه) حدودا در غالب مناطق كشور این وضعیت تداوم دارد، اظهار داشت: شدت بارش در روز شنبه در استان های كردستان، كرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان، برخی نقاط فارس، جنوب یزد و نواحی مركزی كرمان پیشبینی می شود.
بگفته ضیاییان، همین طور شدت بارش ها در روز یكشنبه (۱۰ فروردین) در استان های لرستان، نیمه شرقی خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، برخی نقاط استان های فارس، یزد و خراسان رضوی و نیمه غربی كرمان و روز دوشنبه (۱۱ فروردین ماه) در نیمه جنوبی كرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان پیشبینی می شود.
مدیر كل پیشبینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه روز سه شنبه (۱۲ فروردین ماه) تمركز بارش ها در شمال شرق و دامنه های البرز مركزی و شرقی است، اظهار نمود: اواخر این روز سامانه بارشی از كشور خارج می شود.
ضیاییان همین طور تصریح كرد: بارش در این مدت در ارتفاعات البرز مركزی و زاگرس مركزی به صورت برف خواهد بود. همین طور در ایام شنبه (۹ فروردین) و یكشنبه (۱۱ فروردین) خلیج فارس و در روز دوشنبه دریای عمان مواج است.
وی افزود: روز چهارشنبه نیز در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غربی و مركزی بارش پراكنده خواهیم داشت.
ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۰ فروردین ماه) ابری و همراه با بارش باران و رگبار و رعدوبرق گاهی افزایش باد با حداكثر دمای ۱۴ و حداقل دمای ۹ درجه سانتی گراد و روز دوشنبه (۱۱ فروردین ماه) ابری و مه رقیق گاهی بارش باران و به تدریج افزایش باد و كاهش ابر با حداكثر ۱۵ و حداقل دمای ۷ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.
منبع:

1399/01/09
00:14:38
5.0 / ۵
2880
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است