آگهی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور

آگهی سازمان هواشناسی نسبت به تشدید فعالیت سامانه بارشی در كشور

گل اركیده: سازمان هواشناسی كشور با صدور اخطاریه ای نسبت به بارش شدید باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر و بارش تگرگ در مناطق مستعد آگهی داده است.


به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، در اخطاریه سازمان هواشناسی كشور آمده است كه امروز (7 فروردین ماه) بارش باران و رعدوبرق در كردستان و كرمانشاه (بارش حداكثر 20 تا 40 میلی متر) پیش بینی می شود و در نیمه شمالی لرستان، غرب اصفهان و شمال شرق چهارمحال و بختیاری نیز بارش ها حداكثر 20 تا 30 میلی متر خواهد بود و در شرق و نیمه شمالی فارس، جنوب غرب و مركز كرمان بارش ها حداكثر 20 تا 40 میلی متر به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 40 میلی متر وجود دارد.
بر طبق این اخطاریه جمعه (8 فروردین) بارش باران و رعدوبرق برای جنوب آذربایجان غربی، شمال و غرب كردستان با حداكثر بارش 20 تا 40 میلی متر و در غرب اصفهان، مركزی، كرمانشاه و مركز كرمان بارش حداكثر 15 تا 25 میلی متر پیش بینی می شود.
همین طور شنبه (9 فروردین) بارش باران و رعدوبرق دراستان های چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، ایلام و لرستان بارش به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 50 میلی متر وجود دارد. بارش باران در جنوب آذربایجان غربی، غرب كردستان و نیمه غربی فارس (حداكثر 20 تا 40 میلی متر) دور از انتظار نخواهد بود.
در این روز استان های آذربایجان شرقی و زنجان بارش حداكثر 15 تا 25 میلی متر خواهند داشت و در غرب هرمزگان، غرب و مركز كرمان، جنوب مركزی، غرب اصفهان و بوشهر بارش به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 30 میلی متر وجود دارد.
بر طبق این اخطاریه روز یكشنبه (10 فروردین) بارش باران و رعدوبرق در استان های خوزستان، كهگیلویه و بویراحمد و فارس به صورت محلی است و احتمال بارش بیش از 80 میلی متر وجود دارد. در استان های چهارمحال وبختیاری و لرستان نیز (بارش حداكثر 30 تا 40 میلی متر) پیش بینی می شود.
همین طور در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شمال شرق سمنان، شمال و شرق یزد، كرمان، هرمزگان و بوشهر بارش به صورت محلی و بیش از 40 میلی متر وجود دارد. در شرق تهران، همدان، مركزی، مركز و غرب اصفهان (بارش حداكثر 15 تا 20 میلی متر) و در استان سیستان و بلوچستان بارش حداكثر 15 تا 20 میلی متر به صورت محلی دور از انتظار نخواهد بود.
در ادامه این اخطاریه آمده است كه روز دوشنبه (11 فروردین) بارش باران و رعدوبرق در خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق كرمان، شرق اصفهان، شمال یزد، جنوب و شرق سمنان با حداكثر بارش 30 تا 60 میلی متر و به صورت محلی ادامه خواهد داشت و شمال خوزستان و جنوب لرستان نیز بارش حداكثر 20 تا 40 میلی متر پیش بینی می شود.
بر طبق اخطاریه سازمان هواشناسی زمان اختتام و تغییرات احتمالی این سامانه بارشی در هشدارهای بعدی اعلام می شود. همین طور به سبب فعالیت این سامانه بارشی احتمال سیلاب، بالا آمدن آب رودخانه ها، طغیان رودخانه های فصلی، آب گرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده های مواصلاتی، لغزندگی جاده های كوهستانی و بارش تگرگ در مناطق مستعد وجود دارد.
بدین جهت لازم است مدیریت سدها، اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی در نظر گرفته شود و فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری و اقدامات پیشگیرانه در جهت حفظ محصولات كشاورزی سفارش می شود.
منبع:

1399/01/08
14:22:06
5.0 / ۵
3269
تگهای خبر: آب , سفر , محصولات , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است