نكته هایی برای مدیریت پسماند در روزهای كرونایی

از رها نكردن ته سیگار در معابر تا خشك كردن پسماندهای تر

از رها نكردن ته سیگار در معابر تا خشك كردن پسماندهای تر

به گزارش گل اركیده در روزهایی كه تولید پسماند به علت مبارزه با ویروس كرونا افزایش پیدا كرده است می توانیم با رعایت نكاتی ساده علاوه بر جلوگیری از مبتلا شدن به این بیماری، هوای محیط زیست را هم داشته باشیم.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، این روزها همراه با شیوع بیماری كووید ۱۹ تولید پسماند بخصوص پسماندهای پلاستیكی و عفونی افزایش یافته است. این پسماندها نه تنها طی سالیان طولانی تجزیه نخواهند شد و به صورت زباله در محیط باقی می مانند بلكه سبب آلودگی آب و خاك می شوند كه این وضعیت می تواند سلامت انسان و سایر موجودات زنده را تهدید كند.

در ادامه به ۸ نكته برای كاهش تولید پسماند و مدیریت صحیح آنها طی روزهایی كه مشغول مبارزه با بیماری هستیم آورده شده است. لازم به ذكر است كه این نكات از صفحه اینستاگرامی كمپین «پس از این» برداشته شده است.

*لوازم حفاظت شخصی خود مانند ماسك، دستكش و دستمال های مرطوب را به هیچ عنوان در معابر و خیابان ها رها نكنیم و قبل از دور انداختن، آنها را در كیسه های زباله مجزا قرار دهیم و درِ كیسه را به صورت محكم گره بزنیم.

*اینگونه پسماندها را فقط در مخازن زباله موجود در سطح شهر قرار دهیم.

*با توجه به دفع مستقیم پسماندها در این ایام در كاهش تولید پسماند همكاری و پسماندهای تر را در خانه آبگیری و خشك و پسماندهای خشك را فشرده و كم حجم نماییم.

*مراقب باشیم كه كیسه های حاوی پسماند سوراخ نباشد كه شیرابه آن روی زمین ریخته شود.

*با توجه به اینكه ویروس كرونا قابلیت انتقال دارد به هیچ عنوان آدامس، ته سیگار و آب دهان خویش را روی زمین نیندازیم.

*با مصرف كامل مواد شوینده، ضدعفونی كننده ها و الكل های موجود در بسته بندی ها از سمی نبودن پسماندهای تولید شده مطمئن شویم و احتمال آتش سوزی آنها را كم نماییم همینطور مخازن زباله در خانه را ضدعفونی نماییم.

*در روزهای شیوع بیماری كرونا استفاده از كیسه های پارچه ای برای خرید می تواند به ما در حفظ سلامتی كمك نماید همینطور این كیسه ها را می توان به راحتی بعد از خرید با آب و مواد شوینده شست.

* همچون دیگر راهكارها برای كاهش تولید پسماند و مصرف پلاستیك استفاده از دستكش های نخی به جای دستكش های پلاستیكی است. دستكش های نخی را می توانیم به محض ورود به خانه با شوینده های مناسب بشوییم.

1399/01/02
23:32:34
5.0 / ۵
3575
تگهای خبر: آب , آلودگی , سلامت , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است