درخواست و سفارش های یك فعال محیط زیست از مردم و مسئولان برای نوروز در خانه

درخواست و سفارش های یك فعال محیط زیست از مردم و مسئولان برای نوروز در خانه

به گزارش گل اركیده یك فعال محیط زیست با تاكید بر اینكه باید امكانات زندگی در شرایط خانه نشینی برای مردم فراهم گردد، اظهار داشت: بیماری كووید 19 هنوز از طرف بعضی از مردم جدی گرفته نشده است.


حسین عبیری گلپایگانی در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از اینكه متاسفانه با وجود تمام هشدارها مردم همچنان سفر می روند و یا برای امور غیرضروری به خیابان ها بازگشت می كنند، اظهار نمود: لازم است كه دستگاه های مدیریتی شرایط را برای در خانه ماندن مردم و قرنطینه خانگی را فراهم آورند. متاسفانه هم اكنون ساختارها به شكلی نیست كه مردم بتوانند برای مدت طولانی (حدود یك تا دو ماه) در خانه بمانند.
این فعال محیط زیست افزود: برای مثال میتوان سرعت اینترنت در خانه ها را افزایش داد برای اینكه خیلی از امور روزمره مانند كارهای بانكی، خرید از فروشگاه ها و حتی دوركاری برای كارمندان بوسیله اینترنت امكان پذیر است. از طرف دیگر اینترنت می تواند جنبه سرگرمی برای مردم داشته باشد و بوسیله آن ساعاتی را به بازی های آنلاین، دانلود سریال و... اختصاص دهند همین طور در شرایط قرنطینه اینترنت راهی برای ارتباط با اعضای خانواده و دیدار آنان به صورت مجازی است.
ایشان سپس با انتقاد از اینكه صدا و سیما برای روزهای قرنطینه باید برنامه های سرگرم كننده و شاد درنظر بگیرد، اظهار داشت: بیشتر برنامه های تلویزیونی سیاسی هستند. این درحالیست كه مخاطبان این رسانه این روزها بیشتر به برنامه های سرگرم كننده و فیلم ها و سریال های محبوب نیاز دارند.
عبیری گلپایگانی اظهار داشت: كودكان و نوجوانان قسمتی از خانواده هستند كه نمی توان بدون هیچگونه سرگرمی آنها را برای دو ماه در خانه قرنطینه كرد بدین سبب خانواده ها نیاز دارند كه از سویی صدا و سیما برنامه های مناسب برای آنها در این ایام را تدارك ببیند و از طرفی دیگر متخصصان حوزه بهداشت و كودك نكاتی را برای چگونگی قرنطینه كودكان به خانواده ها آموزش دهند.
این فعال محیط زیست با تاكید بر اینكه این روزها نیاز است كه دولت ورودی و خروجی شهرها را ببندد و جلوی سفرهای غیر ضرور را بگیرد، اشاره كرد: متاسفانه بیماری كووید ۱۹ و سرعت شیوع آن از طرف مردم جدی گرفته نشده است و فكر می كنند كه بیماری به سراغ آنها نمی آید.
او در آخر بار دیگر از همه هموطنان خود خواست هم بخاطر خود و هم دیگران نوروز امسال از دید و بازدیدهای نوروزی اجتناب كنند، ممكنست خیلی از افراد علایم بیماری نداشته باشند اما ناقل آن باشند و با حضور در دید و بازدیدها بیماری را به سایر افراد منتقل و به آنها لطمه وارد كنند.
منبع:

1399/01/01
21:55:31
5.0 / ۵
3435
تگهای خبر: بهداشت , دستگاه , سفر , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است