دسته جات جدید ملخ وارد بوشهر می شود

دسته جات جدید ملخ وارد بوشهر می شود

به گزارش گل اركیده بوشهر معاون سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر اظهار داشت: پیشبینی این است كه دسته جات جدید ملخ وارد استان خواهد شد، از دهه اول فروردین ماه و بعد از خروج پوره ها، عملیات مبارزه در سطح گسترده تری آغاز خواهد شد.


خسرو عمرانی در گفتگو با ایسنا عنوان كرد: آخرین سطح مبارزه ما با ملخ ها در سطح شهرستان ها ۳ هزار و ۳۲۵ هكتار است و مبارزه هم همچنان ادامه دارد.
وی افزود: پیشبینی این است كه دسته جات جدید ملخ وارد استان خواهد شد و همچنان ورود ملخ به استان خواهیم داشت، ازاین رو هم كانون های سال قبل و هم ورود ملخ های جدید را مدنظر قرار داده ایم.
این مسئول تصریح كرد: پیشبینی این است كه از دهه اول فروردین ماه خروج پوره ها را خواهیم داشت و سپس عملیات مبارزه در سطح گسترده تری شروع خواهد شد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر اظهار نمود: تا الان خسارتی به بخش كشاورزی وارد نشده و اقدامات انجام شده هم شامل تجهیز ناوگان سمپاشی، تأمین سم و عملیات مبارزه در عرصه های درگیر است.
عمرانی بیان نمود: خوشبختانه تجهیزات موردنیاز تا این لحظه تأمین شده است و مجموعه های استانداری، فرمانداری، دهیاری ها و شوراها با ما همراه بوده اند.
وی تصریح كرد: سفارش ما به همه مردم این است كه به محض مشاهده دسته جات ملخ به نزدیك ترین مراكز جهاد كشاورزی اطلاع دهند تا بتوانیم كانون ها را شناسایی كرده و عملیات مبارزه را انجام دهیم.
این مسئول تصریح كرد: بحران ملخ ها علاوه بر استان بوشهر، استانهای فارس، هرمزگان و خوزستان را هم تهدید می كند و مبارزات انجام شده در استان بوشهر سبب می شود كه ملخ به سایز استان ها ورود نكند.
به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا، ملخ های مهاجر از حوزه خلیج فارس و از ورودی مناطق عسلویه تا گناوه وارد استان بوشهر شده اند و بخش عمده آن در استان مانده و بخشی هم در جنوب استان فارس ریزش داشته و آن نقاط را پوشش داده اند.1398/12/22
23:44:08
5.0 / ۵
3305
تگهای خبر: تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است