پیشنهاد محیط زیست به شهرداری ها برای تعبیه سطل های ویژه پسماندهای كرونا

پیشنهاد محیط زیست به شهرداری ها برای تعبیه سطل های ویژه پسماندهای كرونا

به گزارش گل اركیده مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه رهاسازی دستكش ها و ماسك های آلوده در محیط علاوه بر به خطر انداختن سلامت افراد، سبب آلودگی محیط می شود، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست به شهرداری ها پیشنهاد داده است كه سطل های زباله ویژه ای را برای پسماندهای كرونا در سطح معابر تعبیه كنند.


ژیلا آقایی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه به علت شیوع بیماری كرونا در كشور مصرف دستكش های پلاستیكی و ماسك ها افزایش پیدا كرده است، اظهار نمود: بخشی از پسماندهای خانگی این روزها را این دستكش ها و ماسك ها می سازند كه لازم است هموطنان برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا به مدیریت این پسماندها توجه و از مصرف بی جهت و بی رویه آنها اجتناب كنند.
مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه ما در دوران پساكرونا با حجم انبوهی از پسماندهای آلوده مواجه خواهیم شد، خاطرنشان كرد: در درجه اول برای مقابله و جلوگیری از این بیماری باید بتوانیم استرس خویش را كنترل نماییم. هر چه رفتارهای وسواس گونه ما بیشتر باشد در مصرف دستكش، ماسك و مواد ضدعفونی كننده زیاده روی خواهیم كرد.
آقایی با انتقاد از اینكه برخی افراد ماسك ها و دستكش های آلوده خویش را در معابر رها می كنند، اظهار داشت: با این اقدام سلامت شهروندان به خطر می افتد. ما از سویی با استفاده از این وسایل به دنبال جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری كرونا هستیم، اما با رهاسازی آنها در معابر، آلودگی و خطرات آنرا بیشتر می نماییم.
وی با تاكید بر اینكه نباید نسبت به پسماندهایی كه این روزها تولید می نماییم، بی تفاوت باشیم، تصریح كرد: دستكش ها و ماسك های آلوده ای كه در معابر رها می شوند علاوه بر به خطر انداختن سلامت سایر افراد ازجمله پاكبانان، می توانند سبب آلودگی آب و خاك شوند.
مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: ماسك ها، دستكش ها و سایر پسماندهایی كه برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری كرونا استفاده می شوند باید به صورت جداگانه از سایر پسماندها در كیسه های پلاستیكی در بسته به سطل های زباله منتقل شوند.
آقایی با اشاره به اینكه بی توجهی به این نكته خود می تواند سبب انتشار بیشتر ویروس شود، اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست به شهرداری ها پیشنهاد داده است كه سطل های زباله دردار مخصوص پسماندهای كرونا در سطح شهرها تعبیه كنند تا شهروندان بتوانند ماسك ها، دستكش ها و هر نوع زباله در رابطه با جلوگیری از ویروس كرونا را جدا از سایر پسماندها در آنها قرار دهند.
او در آخر اظهار داشت: هموطنان با جدی گرفتن مسئولیت اجتماعی خود و مشاركت و همراهی عمومی در ایفای نقش و مسئولیت شهروندی در قبال جلوگیری از شیوع بیماری كووید۱۹، تاثیری به سزا در مهار ویروس كرونا و گذر از این روزهای سخت خواهند داشت.1398/12/20
18:20:02
5.0 / ۵
3265
تگهای خبر: آب , آلودگی , سلامت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است