خروج سامانه بارشی از كشور طی فرداشب

خروج سامانه بارشی از كشور طی فرداشب

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه سامانه بارشی طی فرداشب (۸ اسفندماه) از كشور خارج می شود، اظهار داشت: طی روزهای جمعه و شنبه (۹ و ۱۰ اسفندماه) جوی آرام در بیشتر مناطق كشور خواهیم داشت.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: با عنایت به آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، سامانه بارشی مستقر در كشور امروز (۷ اسفندماه) در نوار غربی، دامنه های البرز و زاگرس، سواحل دریای خزر، شمال شرق و با شدت كمتر در مركز، شرق و جنوب شرق فعال خواهد بود.

وی افزود: بارش در غرب و جنوب غرب، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در ارتفاعات البرز و زاگرس و بخش هایی از شمال غرب به شكل برف در سواحل دریای خزر به شكل باران و در شمال شرق به شكل برف و باران پیشبینی می شود. همینطور شدت بارش در لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، كهكیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، كرمانشاه، ایلام، كردستان، همدان، مركزی، قم، قزوین، البرز، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه به تدریج از اوایل امشب از شدت سامانه بارشی در نیمه غربی كشور كم می شود، خاطرنشان كرد: این سامانه فردا (۸ اسفندماه) در خراسان رضوی و خراسان شمالی سبب بارش برف و باران می شود و در شمال خراسان جنوبی بارش پراكنده را به دنبال دارد. همینطور این سامانه از اواخر وقت فردا به تدریج از كشور خارج می شود.

ضیائیان با اشاره به این كه طی روزهای جمعه و شنبه (۹ و ۱۰ اسفندماه) در بیشتر مناطق كشور جوی آرام حاكم است، خاطرنشان كرد: از پس از شنبه تا اواسط روز یكشنبه در بخش هایی از شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش پراكنده پیشبینی می شود و به تدریج از بعدازظهر روز یكشنبه و طی روز دوشنبه در نوار شمالی و بخش هایی از غرب بارش باران و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش پراكنده خواهیم داشت.

به قول مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی؛ طی دو روز آینده در نیمه شرقی كشور وزش باد شدید پیشبینی می شود و طی همین مدت خلیج فارس بخصوص نیمه شرقی آن و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

او در آخر درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۸ اسفندماه) صاف و حداقل دمای یك و حداكثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۹ اسفندماه) كمی ابری تا نیمه ابری با حداقل دمای سه و حداكثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1398/12/08
10:16:14
5.0 / ۵
3566
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است