رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

رونمایی از پهپاد زیست محیطی با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش گل اركیده امروز در حاشیه بیست و یكمین همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز، پهپاد زیست محیطی توسط عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست رونمایی گردید.به گزارش گل اركیده به نقل از مهر، محمد جعفری مدیر عامل شركت دانش بنیان تولیدكننده این پهپاد در مراسم رونمایی این پهپاد اظهار داشت: این پهپاد عمود پرواز است كه توانایی ۴ ساعت پرواز مداوم دارد، همینطور دوربین اسكن بر روی آن نصب شده و توانایی ارسال فیلم و عكس را به صورت همزمان دارد.
وی اضافه كرد: دوربین RGV بر روی آن نصب شده كه قابلیت تشخیص هر شیء كه چشم قادر به دیدن آن نیست را دارد. مثلاً اگر حیوانی پشت سنگی باشد این دوربین توانایی دیدن آنرا دارد.

جعفری با اشاره به اینكه می توانیم پرنده را در فاصله ۱۰۰ متری رصد نماییم، اظهار داشت: این پهپاد قادر به تصویر برداری از تمام سرزمین با اولویت محیط زیست است و مقرر است برای نخستین بار كرخه، هیرمند، بندرانزلی و میانكاله توسط این پهپاد رصد و پایش شود.

وی اظهارداشت: امروزه پایش محیط زیست با ابزارهای قدیمی قابل انجام نیست و نیازمند پایش با ابزارهای نوین هستیم كه بر این اساس سه محصول را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه كردیم كه این پهپاد در همین راستا تهیه شده است.
جعفری اضافه كرد: همینطور سامانه سنجش از راه دور را برای سازمان حفاظت محیط زیست تهیه كردیم كه با تمركز بر پایش تالاب ها و سواحل فعالیت می كند و می تواند تمام تعارضات را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست قرار دهد.
به گفته وی این سامانه هر ۱۶ روز گزارش های جمع شده را به سازمان حفاظت محیط زیست ارسال می كند.
وی افزود: همینطور سامانه هوش مصنوعی را هم بعنوان سومین محصول تهیه و در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دادیم كه می تواند هر مداخله ای كه با روش های معمولی قادر به تشخیص نیست را تشخیص دهد.
وی اضافه كرد: با این روش توانستیم كشت خشخاش در كرمانشاه و كردستان را مشخص نماییم و در اختیار نیروی انتظامی قرار دهیم.

1398/12/02
14:06:17
5.0 / ۵
3864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است