كاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در غرب و جنوب كشور

كاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در غرب و جنوب كشور

به گزارش گل اركیده مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی كشور از كاهش ۵ تا ۸ درجه ای دما در جنوب غرب، غرب و بخش هایی از جنوب كشور طی فردا(اول اسفندماه) خبرداد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۳۰ بهمن ماه) با فعالیت سامانه بارش زا، شمال غرب، غرب و جنوب غرب كشور و دامنه های زاگرس مركزی و شمالی بارش برف و باران خواهند داشت. در بعضی مناطق جنوب غرب بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید و در نوار مرزی آن با احتمال خیزش گرد و خاك پیشبینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز (۳۰ بهمن ماه) برای دامنه های جنوبی البرز مركزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش خفیف و پراكنده انتظار می رود. فردا (اول اسفندماه) با تقویت سامانه بارشی، گستره فعالیت آن نیمه غربی كشور، دامنه و ارتفاعات زاگرس، بخش هایی از مركز كشور، دامنه و ارتفاعات البرز، سواحل دریای خزر و به تدریج بخش هایی از شمال شرق كشور را فرا می گیرد، همینطور از بعدازظهر پنج شنبه تا روز جمعه (اول و دوم اسفندماه) در مناطق شرق و جنوب شرق كشور گاهی وزش باد شدید همراه با گرد و خاك پیشبینی می شود.

مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: شدت بارندگی فردا (اول اسفندماه) در بخش هایی از لرستان، ارتفاعات استان های البرز، تهران، قزوین، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال شرق خوزستان، غرب استان مركزی، همدان و زنجان به شكل باران و برف و در بعضی مناطق استان های خوزستان، ایلام، كهگیلویه و بویراحمد و استان فارس بارش به صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

وی افزود: پنجشنبه (اول اسفندماه) دمای هوا در جنوب غرب، غرب و بخش هایی از جنوب كشور به طور متوسط ۵ تا ۸ درجه كاسته می شود. جمعه (۲ اسفندماه) با تضعیف این سامانه فعالیت بارشی آن محدود به دامنه های البرز شرقی و شمال شرق كشور خواهد بود. شنبه (۳ اسفندماه) در اغلب مناطق كشور جو نسبتا آرامی حاكم خواهد بود و از بعدازظهر شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت غرب وارد كشور خواهد شد و در روز یكشنبه (۳ اسفندماه) هم در مناطق شمال غرب و غرب كشور بارش پراكنده انتظار می رود.

به گفته مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی پنج شنبه (اول اسفندماه) شمال و مركز خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهاركرد: آسمان تهران فردا (اول اسفندماه) ابری در بعضی ساعات همراه با بارش باران و احتمال رعد و برق در ارتفاعات بارش برف و گاهی وزش باد با بیشترین و كمترین دمای ۱۲ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. آسمان پایتخت پس فردا (۲ اسفندماه) كمی ابری تا نیمه ابری و وزش باد پیشبینی می شود و دمای هوا در گرمترین و سردترین زمان به ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد می رسد.
1398/11/30
15:43:28
5.0 / ۵
3980
تگهای خبر: هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است