هوای مطلوب تهران در بیشتر ساعات امروز

هوای مطلوب تهران در بیشتر ساعات امروز

گل اركیده: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران الان در شرایط قابل قبول است. هر چند كه در طول امروز(6 بهمن ماه) انتظار می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.به گزارش گل اركیده به نقل از ایسنا بنا بر نتایج حاصل از پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (۶ بهمن ماه) باتوجه به برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته و پراكندگی آلاینده ها، كیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده سالم قرار گرفته است. با این وجود در بعضی مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا هستیم.

در طول امروز با كاهش سرعت باد و برقراری پایداری نسبی جو، شرایط برای پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و انتظار می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند. با افزایش ترافیك شبانگاهی شهر تهران نیز به تدریج بر غلظت ذرات معلق افزوده و برقراری شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. بااینكه در ساعات پایانی یكشنبه افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی پراكندگی آلاینده ها و در نتیجه بهبود كیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

تداوم پایداری جو تا بامداد فردا (۷ بهمن ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها، سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و كاهش كیفیت هوای شهرتهران در بیشتر مناطق را شاهد خواهیم بود. در طول روز نیز با عدم وزش باد مؤثر و آسمان صاف، انباشت آلاینده ها و به تبع آن شرایط نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

در شامگاه دوشنبه نیز با ازدیاد تردد خودرو ها و انباشت آلاینده ها، برقراری شرایط نامطلوب برای بیشتر مناطق پیش بینی می شود. شایان ذكر است با وزش نسبی باد در اواخر وقت دوشنبه تا حدی از غلظت آلاینده ها كاسته خواهد شد و بهبود كیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ و هوا در شرایط قابل قبول بود. این شاخص الان ۷۷ و هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1398/11/06
13:44:10
5.0 / ۵
4313
تگهای خبر: آلاینده , شركت , كیفیت , ناسالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
GOl Orkideh
گل ارکيده

گل اركیده

گل و گیاه

golorkideh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل اركیده محفوظ است